پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ساختمان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود افتتاح می شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 508 2 شهريور 1395 13:51 شماره :44816

ساختمان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود افتتاح می شود
مدیرکل منابع طبیعی سمنان از افتتاح ساختمان اداره منابع طبیعی شاهرود در هفته دولت خبر داد و گفت: این بنا در یک هزار و ۶۰۰ متر مربع زیربنا و با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری مهر، علینقی حیدریان در نشست خبری پیش از ظهر دوشنبه خود با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی استان سمنان، در تشریح برنامه های هفته دولت در این نهاد، ابراز داشت: ۱۱طرح عمرانی در بدنه این اداره کل، طی هفته دولت با حضور دولتمردان و مسئولان ارشد استانی و شهرستانی در اقصی نقاط استان به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: این طرح ها با اعتبار دو میلیارد و ۴۱۰میلیون تومان شامل چهار طرح در حوزه آبخیز داری، پنج طرح در حوزه بیابان، یک طرح در بخش اداری و یک طرح نیز از حوزه حفاظت و حمایت در استان سمنان به بهره برداری خواهند رسید.

ساختمان پاسگاه منابع طبیعی دیباج افتتاح می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان درباره طرح های حوزه بیابان قابل افتتاح در این اداره کل هم توضیح داد: پنج طرح حوزه بیابان که در هفته دولت افتتاح خواهند شد شامل پنج طرح در شهرستان های شاهرود، میامی، گرمسار، آرادان و سمنان خواهد بود که با هدف جلوگیری از بیابانزدایی به خصوص در حاشیه کویر با اعتبار ۷۷۲میلیون و ۳۰۰هزار تومان به بهره برداری می رسد.
حیدریان درباره چهار طرح حوزه آبخیزداری قابل افتتاح در هفته دولت نیز گفت: این طرح ها شامل بندهای سنگ و ملات چشمه روزیه مهدی شهر و بندهای سنگ و ملات حسین آباد میامی، بند خاکی چنداب گرمسار، بند سنگ و ملات چلیم سرخه خواهد بود که با اعتبار یک میلیارد و ۳۷۳میلیون تومان افتتاح خواهد شد.
وی درباره طرح حوزه حفاظت از منابع طبیعی نیز افزود: پاسگاه بازرسی دیباج گلوگاه با ۲۱۳ متر مربع زیربنا با صرف ۱۸۱میلیون تومان در دامغان بهره برداری می شود.

۳۲طرح کنترل و فرسایش آب تهیه شد

معاون اداره کل منابع طبیعی استان سمنان نیز در این نشست خبری از تهیه ۳۲طرح کنترل و فرسایش آبی در استان خبر داد و گفت: استان ما به‌شدت تحت تأثیر فرسایش آبی بوده و از ۵.۵ میلیون هکتار از حوزه‌های آبی آن، ۲.۱ میلیون هکتار از منابع بحرانی است.
محمد هادی نوچه ساز با اشاره به ضرورت تبیین این طرح ها در استان سمنان، ابراز داشت: میزان فرسایش در مناطق سیل خیز استان بسیار بالا است و به توجه به بحران کم آبی می تواند با اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در کنترل و استفاده از سیلاب های روان به نفع کشاورزی و اقتصاد مفید واقع شوند.
وی افزود: استان سمنان با وجود کمبود منابع آبی نیازمند طرح های عمرانی در حوزه های مختلف آبخیزداری است که امیدواریم با نگاه ویژه و تعامل مسئولان بتوانیم در اجرای طرح های مطالعاتی موفق عمل کنیم.

۲۳فقره آتش سوزی منابع طبیعی در استان سمنان کنترل شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان سمنان نیز در این نشست خبری از وقوع ۲۰فقره آتش سوزی در عرصه و عیان انفال و منابع طبیعی شاهرود طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: سه فقره آتش سوزی نیز در مهدیشهر ثبت شده است.
سرهنگ عباسعلی ترحمیان با بیان اینکه یگان حفاظت منابع طبیعی تمام تلاش خود را در کاهش مخاطرات طبیعی و انسانی در منابع طبیعی و خدادادی سطح استان به کار بسته است، ابراز داشت: این آتش سوزی ها متاسفانه ۱۵ هکتار از مراتع و قسمت‌هایی از جنگل‌های استان سمنان را دچار حریق کرده است اما با تلاش نیروهای یگان حفاظت، خوشبختانه کنترل ویژه ای نسبت به منابع طبیعی استان در برابر سودجویان وجود دارد.
وی افزود: تجیزات منابع طبیعی استان سمنان برای مقابله با اطفاء حریق در زمینه امداد رسانی در جنگل ها و مراتع مستقر هستند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 9461
بازدید کل : 5424873
آخرین بروزرسانی:
22 آذر 1397 10:42