پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز عملیات اجرایی 3 پروژه آبخيزداري به مناسبت هفته دولت در هرمزگان
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 266 3 شهريور 1395 10:33 شماره :44840

آغاز عملیات اجرایی 3 پروژه آبخيزداري به مناسبت هفته دولت در هرمزگان
معاون آبخيزداري اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان هرمزگان از شروع عملیات اجرایی سه پروژه آبخيزداري با اعتبار 12 ميليارد ريال به مناسبت هفته دولت در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان؛ ابوالقاسم حسين پور گفت : طرح هاي مذكور با هدف بهره برداري از سيلاب های فصلی در جهت تغذيه آبخوان هاي زيرزميني و مقابله با پیامدهای سیل، خشكسالي و کم آبی در سطح حوزه های آبخیز استان در شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه و بندرخمیر به اجرا درآمده است.
معاون آبخیزداری استان افزود: از بین سه پروژه فوق دو پروژه از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به میزان 8 میلیارد و 300 میلیون ریال پیش بینی و اختصاص یافته است و یک پروژه نیز با مشارکت خیرین به ارزش 3 میلیارد و 400 میلیون ریال تامین مالی گردیده است.
وی اضافه كرد : طی سه سال گذشته (94-1392) تعداد 42 سازه آبخیزداری در سطح استان با ظرفیت استحصال سیلاب سالانه معادل 26 میلیون مترمکعب ساخته شده است. علاوه بر آن 21 پروژه آبخیزداری با مشارکت خیرین به ارزش 43 میلیارد ریال در مدت مذکور در استان احداث و به بهره برداری رسیده است. همچنین عملیات بیومکانیک در سطح 3400 هکتار با احداث سامانه های آبگیر باران در هرمزگان اجرا شده است.
مهندس حسين پور گفت: در سال جاری نیز 41 پروژه آبخیزداری در قالب شش طرح با اعتبار مصوب 180 میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در دست اقدام می باشد. بعلاوه 14 پروژه آبخیزداری با خودیاری خیرین به ارزش ریالی 27 میلیارد ریال تا پايان سال جاري به بهره برداری مي رسد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1985
بازدید کل : 5131184
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41