پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز عملیات اجرایی 3 پروژه آبخيزداري به مناسبت هفته دولت در هرمزگان
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 224 3 شهريور 1395 10:33 شماره :44840

آغاز عملیات اجرایی 3 پروژه آبخيزداري به مناسبت هفته دولت در هرمزگان
معاون آبخيزداري اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان هرمزگان از شروع عملیات اجرایی سه پروژه آبخيزداري با اعتبار 12 ميليارد ريال به مناسبت هفته دولت در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان؛ ابوالقاسم حسين پور گفت : طرح هاي مذكور با هدف بهره برداري از سيلاب های فصلی در جهت تغذيه آبخوان هاي زيرزميني و مقابله با پیامدهای سیل، خشكسالي و کم آبی در سطح حوزه های آبخیز استان در شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه و بندرخمیر به اجرا درآمده است.
معاون آبخیزداری استان افزود: از بین سه پروژه فوق دو پروژه از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به میزان 8 میلیارد و 300 میلیون ریال پیش بینی و اختصاص یافته است و یک پروژه نیز با مشارکت خیرین به ارزش 3 میلیارد و 400 میلیون ریال تامین مالی گردیده است.
وی اضافه كرد : طی سه سال گذشته (94-1392) تعداد 42 سازه آبخیزداری در سطح استان با ظرفیت استحصال سیلاب سالانه معادل 26 میلیون مترمکعب ساخته شده است. علاوه بر آن 21 پروژه آبخیزداری با مشارکت خیرین به ارزش 43 میلیارد ریال در مدت مذکور در استان احداث و به بهره برداری رسیده است. همچنین عملیات بیومکانیک در سطح 3400 هکتار با احداث سامانه های آبگیر باران در هرمزگان اجرا شده است.
مهندس حسين پور گفت: در سال جاری نیز 41 پروژه آبخیزداری در قالب شش طرح با اعتبار مصوب 180 میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در دست اقدام می باشد. بعلاوه 14 پروژه آبخیزداری با خودیاری خیرین به ارزش ریالی 27 میلیارد ریال تا پايان سال جاري به بهره برداری مي رسد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 222
بازدید کل : 4679323
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59