پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - لرستان فاقد پایگاه اطفای حریق است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 366 3 شهريور 1395 11:16 شماره :44845

لرستان فاقد پایگاه اطفای حریق است
‌مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: استان فاقد پایگاه اطفای حریق است.
‌ به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری ایسنا‌- شیرزاد نجفی اظهار کرد: 77 درصد مساحت استان را منابع طبیعی تشکیل می‌دهد که از این میزان 43 درصد جنگل و 34 درصد مرتع است.
وی اضافه کرد: از نظر پوشش جنگلی، لرستان در لایه رویشی زاگرس مقام اول و در کشور مقام سوم را داراست.
نجفی ادامه داد: بیشترین مساحت اراضی ملی استان در شهرستان الیگودرز و کمترین در رومشکان است و خرم‌آباد نیز پس از الیگودرز قرار دارد.
مدیرکل منابع طبیعی لرستان اضافه کرد: در ایران برای حفاظت از منابع طبیعی به ازای هر 13 هزار هکتار یک نفر جنگل‌بان وجود دارد که این مهم در لرستان به ازای هر 207 هزار هکتار یک نیروی حفاظتی است و این یکی از چالش‌های استان به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته در راستای پیشگیری از حریق 9 دستگاه خودروی کمک‌دار به استان اختصاص یافت، افزود: سامانه تلفنی 1504 به منظور اطلاع‌رسانی به صورت شبانه روزی فعال است.
نجفی اضافه کرد: علیرغم اینکه لرستان دارای بیشترین جنگل بوده اما فاقد پایگاه اطفای حریق است.
مدیرکل منابع طبیعی لرستان گفت: هم اکنون پایگاه اطفای حریق در بام لرستان 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 13999
بازدید کل : 5676630
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24