پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افتتاح پروژه بزرگ آبخیزداری در شهرستان جم
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 260 6 شهريور 1395 10:49 شماره :44905

افتتاح پروژه بزرگ آبخیزداری در شهرستان جم
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از افتتاح پروژه بزرگ آبخیزداری شهرستان جم در هفته دولت خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، سهیل مهاجری در بازدید از پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جم گفت: این پروژه مهم با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال در هفته دولت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: فاز اول این پروژه آماده بهره برداری است وبدن شک تاثیر مهمی بر منابع آب این شهرستان خواهد گذاشت.
مهاجری افزود: این پروژه در مدت زمان کمتر از یکسال انجام شده است و فاز دوم آن نیز به زودی اغاز خواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در مورد جزییات این پروژه نیز گفت: این پروژه در فاز اول خود شامل 73 سازه سنگ ملاتی بوده است که از محل اعتبارات وزارت نفت توسط این اداره انجام گرفته است.
وی کل اعتبار اجرای این پروژه در فازهای بعدی را بالغ بر 175 میلیارد ریال دانست که در بخش مختلف شهرستان جم اجرایی خواهد شد.
مهاجری تصریح کرد: منابع آب شهرستان جم به دلایل مختلف رو به کاهش است و ما نیز وظیفه خود دانستیم به نوعی در حوزه آبخیزداری این شهرستان ورود کنیم وامیدوارم این اقدام مهم که با کمک وزارت نفت وفرماندار شهرستان تحقق یافته است هدیه خوبی برای مردم شریف شهرستان جم در هفته دولت باشد.
وی گفت: امروز همراه با معاون آبخیزداری اداره کل دیداری نیز با فرماندار شهرستان داشتیم که انشالله با تعاملی که وجود دارد در آینده نیز شاهد اقدامات دیگری در حوزه های ابخیزداری ومنابع طبیعی در شهرستان جم باشیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهردر ادامه اظهارات خود به دیگر پروژه های مشابه این اداره در دیگر شهرستان های استان بوشهر اشاره و اظهار داشت:انشالله تا پایان هفته دولت جزییات بیشتری از آنها به رسانه ها اعلام خواهیم کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 13991
بازدید کل : 5676625
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24