پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تقویت سفره‌های زیرزمینی دشتی و جم
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 378 7 شهريور 1395 12:19 شماره :44941
توسعه و احیای فضای سبز و آبخیزداری؛
اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تقویت سفره‌های زیرزمینی دشتی و جم
مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تقویت سفره های زیر زمینی در شهرستان های جم و دشتی خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری مهر، سهیل مهاجری شنبه شب در جمع مسئولین شهرستان دشتی ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: در چند سال اخیر با عنایت دولت اقدامات خوبی در حوزه آبخیزداری و احداث سدهای آبخیزداری در استان اتفاق افتاده است.
وی افزود: با توجه به خشکسالی های اخیر و کاهش سفره های زیر زمینی احداث چنین طرح های نقش بسزایی در تقویت این سفرها دارد که در سال گذشته اعتبارات خوبی به این امر مهم اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی از قبیل کنترل سیلاب و آبخیزداری از منابع استانی در حال پیگیری است، ادامه داد: ۵۰ میلیارد ریال برای طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری از اعتبارات نفت برای شهرستان دشتی پیش‌بینی‌ شده است.
وی از تقویت مرتع، جنگل، آبخیزداری و بیابان‌زدایی خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر میزبان وزارت نفت است در زمینهٔ منابع طبیعی، درخت‌کاری، ایجاد فضای سبز و آبخیزداری به دلیل اینکه پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و صنایع گاز که نیاز به آب ‌دارند از ذخایر زیرزمینی استفاده می‌کنند، منطقی است که وزارت نفت از این اعتباری هم که پیش‌بینی‌شده به‌نوعی کمک کند زیرا این امر تأثیرگذار خواهد بود.
مهاجری با بیان اینکه قرارداد تفاهم‌نامه بین منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان جنگل‌ها و وزارت نفت در راستای توسعه و احیای فضای سبز و آبخیزداری در استان بوشهر در حال تنظیم است، از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال از طرف وزارت نفت برای طرح‌های آبخیزداری دشتی و جم خبر داد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 727
بازدید کل : 4684003
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 1:7