پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تقویت سفره‌های زیرزمینی دشتی و جم
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 521 7 شهريور 1395 12:19 شماره :44941
توسعه و احیای فضای سبز و آبخیزداری؛
اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تقویت سفره‌های زیرزمینی دشتی و جم
مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تقویت سفره های زیر زمینی در شهرستان های جم و دشتی خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری مهر، سهیل مهاجری شنبه شب در جمع مسئولین شهرستان دشتی ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: در چند سال اخیر با عنایت دولت اقدامات خوبی در حوزه آبخیزداری و احداث سدهای آبخیزداری در استان اتفاق افتاده است.
وی افزود: با توجه به خشکسالی های اخیر و کاهش سفره های زیر زمینی احداث چنین طرح های نقش بسزایی در تقویت این سفرها دارد که در سال گذشته اعتبارات خوبی به این امر مهم اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی از قبیل کنترل سیلاب و آبخیزداری از منابع استانی در حال پیگیری است، ادامه داد: ۵۰ میلیارد ریال برای طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری از اعتبارات نفت برای شهرستان دشتی پیش‌بینی‌ شده است.
وی از تقویت مرتع، جنگل، آبخیزداری و بیابان‌زدایی خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر میزبان وزارت نفت است در زمینهٔ منابع طبیعی، درخت‌کاری، ایجاد فضای سبز و آبخیزداری به دلیل اینکه پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و صنایع گاز که نیاز به آب ‌دارند از ذخایر زیرزمینی استفاده می‌کنند، منطقی است که وزارت نفت از این اعتباری هم که پیش‌بینی‌شده به‌نوعی کمک کند زیرا این امر تأثیرگذار خواهد بود.
مهاجری با بیان اینکه قرارداد تفاهم‌نامه بین منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان جنگل‌ها و وزارت نفت در راستای توسعه و احیای فضای سبز و آبخیزداری در استان بوشهر در حال تنظیم است، از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال از طرف وزارت نفت برای طرح‌های آبخیزداری دشتی و جم خبر داد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 119
بازدید کل : 5676973
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24