پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فعالیت 100 هزار مجری و بهره‌بردار منابع ملی در آذربایجان غربی
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 412 7 شهريور 1395 12:21 شماره :44942

فعالیت 100 هزار مجری و بهره‌بردار منابع ملی در آذربایجان غربی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از فعالیت 100 هزار مجری و بهره‌بردار منابع ملی در آذربایجان غربی خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری فارس- رحمان وهاب‌زاده از فعالیت 100 هزار مجری و بهره‌بردار منابع ملی در آذربایجان غربی خبر داد و اظهار داشت: لازم است این بهره‌برداران و مجریان از اراضی ملی به نحو شایسته‌ای حفاظت کنند.
وی با اشاره به میزان مراتع موجود در آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی 2 میلیون و 668 هزار و 124 هکتار مرتع دارد که برای حفاظت از این مراتع باید مردم نیز مشارکت خوبی داشته باشند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با بیان اینکه 7.8 میلیون ریال دام از مراتع استفاده می‌کنند، ادامه داد: در کنار چرای دام‌‌ها، شاهد فعالیت بهره‌برداران نیز از مراتع هستیم.
این مسؤول با اشاره به میزان مراتع و جنگل‌های موجود در استان آذربایجان غربی، ادامه داد: در استان آذربایجان غربی 2 میلیون و 668 هزار و 124 هکتار مرتع 101 هزار هکتار نیز جنگل در استان وجود دارد.
وهاب‌زاده با بیان اینکه مراتع استان منبع خوبی برای تولید علوفه به شمار می‌روند، اذعان داشت: هر سال به طور متوسط 592 میلیون و 908 هزار کیلوگرم علوفه از مراتع استان تولید و به مصرف دامها می‌رسد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با بیان اینکه لازم است تا بهره‌برداران به منظور حراست از منابع طبیعی و عرصه‌های ملی تلاش قابل توجهی داشته باشند، اظهار داشت: حراست از منابع ملی و طبیعی وظیفه همگانی بوده و در این میان لازم است تا بهره‌برداران نیز تلاش مضاعفی داشته باشند.
این مسؤول خاطرنشان کرد: برای بهره‌مندی هرچه بیشتر و بهتر بهره‌برداران از منابع طبیعی، آموزش‌های لازم در این خصوص به بهره‌برداران ارائه می‌شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14007
بازدید کل : 5676635
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24