پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - فعالیت 100 هزار مجری و بهره‌بردار منابع ملی در آذربایجان غربی
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 284 7 شهريور 1395 12:21 شماره :44942

فعالیت 100 هزار مجری و بهره‌بردار منابع ملی در آذربایجان غربی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از فعالیت 100 هزار مجری و بهره‌بردار منابع ملی در آذربایجان غربی خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری فارس- رحمان وهاب‌زاده از فعالیت 100 هزار مجری و بهره‌بردار منابع ملی در آذربایجان غربی خبر داد و اظهار داشت: لازم است این بهره‌برداران و مجریان از اراضی ملی به نحو شایسته‌ای حفاظت کنند.
وی با اشاره به میزان مراتع موجود در آذربایجان غربی، خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی 2 میلیون و 668 هزار و 124 هکتار مرتع دارد که برای حفاظت از این مراتع باید مردم نیز مشارکت خوبی داشته باشند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با بیان اینکه 7.8 میلیون ریال دام از مراتع استفاده می‌کنند، ادامه داد: در کنار چرای دام‌‌ها، شاهد فعالیت بهره‌برداران نیز از مراتع هستیم.
این مسؤول با اشاره به میزان مراتع و جنگل‌های موجود در استان آذربایجان غربی، ادامه داد: در استان آذربایجان غربی 2 میلیون و 668 هزار و 124 هکتار مرتع 101 هزار هکتار نیز جنگل در استان وجود دارد.
وهاب‌زاده با بیان اینکه مراتع استان منبع خوبی برای تولید علوفه به شمار می‌روند، اذعان داشت: هر سال به طور متوسط 592 میلیون و 908 هزار کیلوگرم علوفه از مراتع استان تولید و به مصرف دامها می‌رسد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با بیان اینکه لازم است تا بهره‌برداران به منظور حراست از منابع طبیعی و عرصه‌های ملی تلاش قابل توجهی داشته باشند، اظهار داشت: حراست از منابع ملی و طبیعی وظیفه همگانی بوده و در این میان لازم است تا بهره‌برداران نیز تلاش مضاعفی داشته باشند.
این مسؤول خاطرنشان کرد: برای بهره‌مندی هرچه بیشتر و بهتر بهره‌برداران از منابع طبیعی، آموزش‌های لازم در این خصوص به بهره‌برداران ارائه می‌شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 641
بازدید کل : 4683940
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 1:7