پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش‌سوزی در مراتع استان بوشهر ۵۰ درصد کاهش یافت
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 291 18 آذر 1396 14:36 شماره :45078

آتش‌سوزی در مراتع استان بوشهر ۵۰ درصد کاهش یافت
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: طبق آمار دقیقی که وجود دارد شاهد کاهش ۵۰ درصدی آتش سوزی در مراتع استان هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیز داری استان بوشهر به نقل ازخبرگزاری مهر، سهیل مهاجری در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت حفظ مراتع و درختان آن برای رسیدن به توسعه پایدار اظهار داشت: اقدامات موثر منابع طبیعی بوشهر در راستای پیشگیری و کاهش آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مراتع استان مورد توجه سازمان جنگل‌ها نیز قرار گرفته است و انشالله یک روز شاهد فرهنگ پذیری عمیق‌تر در این بخش باشیم.
وی اضافه کرد: اجرای پروژه اطفاء حریق با جوامع محلی در سطح شهرستان‌های بحرانی استان بوشهر از اقدامات مهمی است که در راستای کاهش آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مراتع استان نقش مهمی داشته است.
مهاجری نقش سازمان های مردم نهاد را نیز در پروژه ها و برنامه های منابع طبیعی بسیار موثر دانست و بیان داشت: همکاری با جوامع محلی و سمن‌ها و ورزشکاران از سال گذشته به صورت جدی تر در دستور کار این اداره قرار داشته است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به حضور مستمر نیروهای حفاظتی این اداره در عرصه های منابع طبیعی سراسر استان اضافه کرد: سامانه تلفنی ۱۵۰۴ گزارش مردمی همواره آماده پاسخگویی به مردم عزیز استان است.
وی هماهنگی با تمام دستگاه های تاثیر گذار در سطح استان و شهرستان ها برای حفاظت از مراتع و جنگل‌های استان را یک ضرورت دانست و ادامه داد: منابع طبیعی استان نسبت به اراضی تحت پوشش خود با کمبود نیروی حفاظتی روبروست و انتظار می رود حضور همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد استان در کنار منابع طبیعی تقویت شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11201
بازدید کل : 5675199
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35