پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 158هزار هکتار از مراتع خراسان رضوی بیمه شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 315 20 آذر 1396 9:52 شماره :45128

158هزار هکتار از مراتع خراسان رضوی بیمه شد
سرپرست معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت:17 فقره طرح مرتع داری در استان به مساحت بیش از 158 هزار هکتار در سال زراعی (95-96) تحت پوشش بیمه حمایت از محصولات کشاورزی و منابع طبیعی قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی، علی اصغر طالبان فرد افزود: تاکنون با اجرای این طرح، 623 خانوار بهره بردار درخراسان رضوی هم بیمه شدند.
وی بیان داشت: مرتعداران می توانند با در دست داشتن پروانه چرای دام و یا طرح مرتعداری برای نام نویسی در صندوق بیمه محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، به بانک کشاورزی شهرستان خود مراجعه کنند.
سرپرست معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی اظهارکرد: طرح های مرتعداری به مدت 6 ماه در مقابل خطر ناشی از بلایای طبیعی شامل خشکسالی، سیل و تگرگ زیرپوشش بیمه قرار می گیرند.
طالبان فرد گفت: هدف از اجرای این طرح، حمایت از مجریان طرح‌ های مرتعداری خسارت دیده بر اثر عوامل طبیعی است که می‌تواند یکی از راهکارهای اصولی سرمایه‌گذاری در راستای توانمند سازی جوامع روستایی و مجریان و بهره برداران این بخش محسوب شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6675
بازدید کل : 5133471
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41