پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاشت 9 هزار اصله درخت و درختچه در منطقه گردشگری دره گردو اراک
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 215 21 آذر 1396 14:57 شماره :45165

کاشت 9 هزار اصله درخت و درختچه در منطقه گردشگری دره گردو اراک
رئیس اداره اجرا معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: سه میلیارد و 380 میلیون ریال اعتبار امسال برای ایجاد فضای سبز و عملیات آبخیزداری و توسعه گردشگری در منطقه نمونه گردشگری دره گردو اراک هزینه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، امید آخوندی افزود: ایجاد 954 متر جاده در دامنه غربی این منطقه به منظور تسهیل در آبیاری فضای سبز، عبور و مرور گردشگران، کوهنوردان و خانواده ها،ایجاد چهار سکوی استراحت، ساخت 2 پل فلزی برای تسهیل در رفت و آمد ورزشکاران و گردشگران بین دامنه شرقی و غربی این منطقه از جمله اقدام های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی برای توسعه منطقه گردشگری اراک در سال جاری بوده است.
وی ادامه داد: کشت 9 هزار اصله درخت و درختچه شامل سه هزار و 500 اصله نهال گل محمدی و پنج هزار و 500 اصله نهال سنجد، زبان گنجشک و سرو در 61 هزار و 650 متر مربع از سطح این منطقه، ساماندهی چشمه دره بیستون برای دسترسی آسان گردشگران و کوهنوردان به آب آشامیدنی، ایجاد سه سازه سنگ و ملاتی در دره بیستون این منطقه برای کنترل سیلاب، ایجاد تاخیر در خروج آب سیلاب و افزایش طول مدت آبدهی رودخانه منطقه از دیگر اقدام های این اداره کل برای افزایش فضای سبز و تغذیه منابع آب های زیر زمینی در منطقه گردشگری دره گردو اراک است.
رئیس اداره اجرا معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان مرکزی خاطر نشان کرد: ایجاد 11 بند گابیونی رسوب گیر برای کنترل سیلاب برای حفظ و توسعه فضای سبز، ایجاد سه بند گابیونی در مجاورت جاده دامنه شرقی برای جلوگیری از آب شستگی و تخریب حاد، افزایش حجم مخازن برای افزایش حجم آبگیری و ایجاد دریاچه مصنوعی در خروجی دره گردو نیز برای جلوگیری از فرسایش آبی و تخریب فضای سبز این منطقه انجام شده است.
آخوندی گفت: این اقدام ها با هدف توسعه گردشگری در منطقه دره گردو اراک، توسعه ورزش همگانی و ایجاد مکان تفریحی برای شهروندان ایجاد شده است.
وی، کشت یک هزار اصله درخت و درختچه در منطقه دره گردو اراک را از دیگر برنامه های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری برای افزایش فضای سبز این منطقه عنوان کرد و گفت: این درختان برای گسترش هرچه بیشتر فرهنگ درختکاری در بین مردم در هفته منابع طبیعی امسال کاشته می شوند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 385
بازدید کل : 4679423
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59