پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح های آبخیزداری برای جلوگیری از بروز سیل و خشکسالی موثر است
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 513 22 آذر 1396 10:53 شماره :45184

طرح های آبخیزداری برای جلوگیری از بروز سیل و خشکسالی موثر است
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: منابع طبیعی مهمترین میراث انسان‌ها است و توجه به حفظ و صیانت از آن عزم جدی و مشارکت عمومی مردم را می‌طلبد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، محمد هادی نوچه با بیان اینکه تغییر پوشش گیاهی خاک و از بین رفتن مراتع از پیامدهای بیابان‌زایی می‌باشد گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری برای جلوگیری از بروز سیلاب در دستور کار منابع طبیعی استان سمنان قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مدیریت جامع حوزه های آبخیز دامغانرود و حبله رود در استان سمنان با مشارکت مردم وایجاد انگیزه اقتصادی در بین بهره برداران در راستای بهبود وضعیت منابع طبیعی و جلوگیری از فرسایش خاک انجام شده است، افزود: معتقدیم کشت گونه‌های مثمر و مقاوم به کم آبی می‌تواند در اجرای موفق طرحهای بیولوژیکی مشارکتی موثر واقع شود.
معاون آبخیزداری استان به اهمیت منابع طبیعی و ملی برای بقای زمین اشاره کرد و حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی، جنگل‌ها و مراتع را نیازمند مشارکت مردم و مدیریت صحیح عنوان کرد.
محمدهادی نوچه خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح‌های آبخیزداری با هدف توسعه مناطق هدف و ارتقاء سطح اقتصادی خانوارها با همراهی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان تلاش خواهیم کرد.
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان اینکه تغییر پوشش گیاهی خاک و از بین رفتن مراتع از جمله پیامدهای بیابان‌زایی است، گفت: نابودی پوشش گیاهی جنگلی و مرتعی و افزایش شدید فرسایش آبی، بادی و افزایش سیل‌ها از دیگر پیامدهای بیابان‌زایی می‌باشد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11304
بازدید کل : 4678755
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59