پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملین تخریب و تصرف اراضی ملی در زنجان/ با فرهنگ‌سازی می‌توان درصد قابل توجهی از تصرفات عرصه‌های ملی و طبیعی جلوگیری کرد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 357 22 آذر 1396 10:55 شماره :45185

برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملین تخریب و تصرف اراضی ملی در زنجان/ با فرهنگ‌سازی می‌توان درصد قابل توجهی از تصرفات عرصه‌های ملی و طبیعی جلوگیری کرد
معاون دادستان دادگستری شهرستان زنجان ضمن تاکید بر لزوم برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملین تخریب و تصرف اراضی ملی در زنجان عنوان کرد: معتقدیم با فرهنگ‌سازی می‌توان درصد قابل توجهی از تصرفات عرصه‌های ملی و طبیعی جلوگیری کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، رستم خانی معاون دادستان دادگستری شهرستان زنجان در همایش تبیین جایگاه همیاران طبیعت در قانون که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید، منابع طبیعی را سرمایه ملی دانست و بر لزوم حفاظت از آن‌ها تاکید کرد و گفت: در سایر استان‌های کشور نیز فعالیت کرده ام به جرات می توانم بگویم یک سوم پرونده های کیفری به تخریب و تصرف عدوانی در حوزه اراضی ملی مربوط می‌شد ولی وضعیت زنجان در این زمینه بسیار مطلوب می‌باشد. البته ما هم امیدواریم مردم حفظ و حراست از اراضی ملی و طبیعی را همچنان رعایت کنند.
وی با بیان اینکه باید در حفظ عرصه های ملی و طبیعی علاوه بر بهره‌مندی از همراهی مردم از تجارب افراد نیز استفاده نمائیم، تصریح کرد: قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 92 که بخشی از آن به تکالیف ضابطین پرداخته است، در واقع تنها قانونی است که در حیطه کاری باید سرلوحه ما قرار گیرد.
رستم خانی با اشاره به نوآوری‌هایی در حوزه حقوق متهم، حذف بازداشت موقت اجباری و سایر حسنات قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 92 عنوان کرد: در تخریب و تصرف عدوانی بحث مشاعی بودن اسناد از مشکلات اساسی دستگاه‌های اجرایی در قبال برخورد با عوامل تخریب می‌باشد. البته چاره این مشکل در ابتدا فرهنگسازی است.
وی افزود: انتظار می‌رود مردم نیز اجازه فرصت‌طلبی به هیچ یک از سودجویان ندهند و هرگونه موارد تخلف را در سریع‌ترین زمان ممکن به مراجع ذی صلاح گزارش کنند تا اقدامات لازم و به موقع در این زمینه انجام شود.
این مقام مسئول ابراز کرد: خوشبختانه با جدیتی که در استان وجود دارد اقدامات خوبی در راستای پیشگیری از تصرف و تخریب منابع طبیعی و مراتع انجام گرفته است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 697
بازدید کل : 4683980
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 1:7