پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملین تخریب و تصرف اراضی ملی در زنجان/ با فرهنگ‌سازی می‌توان درصد قابل توجهی از تصرفات عرصه‌های ملی و طبیعی جلوگیری کرد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 645 22 آذر 1396 10:55 شماره :45185

برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملین تخریب و تصرف اراضی ملی در زنجان/ با فرهنگ‌سازی می‌توان درصد قابل توجهی از تصرفات عرصه‌های ملی و طبیعی جلوگیری کرد
معاون دادستان دادگستری شهرستان زنجان ضمن تاکید بر لزوم برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملین تخریب و تصرف اراضی ملی در زنجان عنوان کرد: معتقدیم با فرهنگ‌سازی می‌توان درصد قابل توجهی از تصرفات عرصه‌های ملی و طبیعی جلوگیری کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، رستم خانی معاون دادستان دادگستری شهرستان زنجان در همایش تبیین جایگاه همیاران طبیعت در قانون که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید، منابع طبیعی را سرمایه ملی دانست و بر لزوم حفاظت از آن‌ها تاکید کرد و گفت: در سایر استان‌های کشور نیز فعالیت کرده ام به جرات می توانم بگویم یک سوم پرونده های کیفری به تخریب و تصرف عدوانی در حوزه اراضی ملی مربوط می‌شد ولی وضعیت زنجان در این زمینه بسیار مطلوب می‌باشد. البته ما هم امیدواریم مردم حفظ و حراست از اراضی ملی و طبیعی را همچنان رعایت کنند.
وی با بیان اینکه باید در حفظ عرصه های ملی و طبیعی علاوه بر بهره‌مندی از همراهی مردم از تجارب افراد نیز استفاده نمائیم، تصریح کرد: قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 92 که بخشی از آن به تکالیف ضابطین پرداخته است، در واقع تنها قانونی است که در حیطه کاری باید سرلوحه ما قرار گیرد.
رستم خانی با اشاره به نوآوری‌هایی در حوزه حقوق متهم، حذف بازداشت موقت اجباری و سایر حسنات قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 92 عنوان کرد: در تخریب و تصرف عدوانی بحث مشاعی بودن اسناد از مشکلات اساسی دستگاه‌های اجرایی در قبال برخورد با عوامل تخریب می‌باشد. البته چاره این مشکل در ابتدا فرهنگسازی است.
وی افزود: انتظار می‌رود مردم نیز اجازه فرصت‌طلبی به هیچ یک از سودجویان ندهند و هرگونه موارد تخلف را در سریع‌ترین زمان ممکن به مراجع ذی صلاح گزارش کنند تا اقدامات لازم و به موقع در این زمینه انجام شود.
این مقام مسئول ابراز کرد: خوشبختانه با جدیتی که در استان وجود دارد اقدامات خوبی در راستای پیشگیری از تصرف و تخریب منابع طبیعی و مراتع انجام گرفته است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 320
بازدید کل : 5677088
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24