پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 463 کیلومتر کمربند حفاظتی در عرصه های طبیعی استان کردستان احداث شده است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 399 22 آذر 1396 11:57 شماره :45189

463 کیلومتر کمربند حفاظتی در عرصه های طبیعی استان کردستان احداث شده است
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: تاکنون 463 کیلومتر کمربند حفاظتی در مرز اراضی ملی با مستثنیات کشاورزان این استان احداث شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان به نقل از ایرنا، پیمان باباپیری اظهار کرد: طرح کمربند حفاظتی در این استان از سال 1383 آغاز شد و با حفر کانال، نصب سیم خاردار و احداث بنچ مارک بتنی، کمربند حفاظتی در مرز اراضی ملی با مستثنیات کشاورزان ایجاد شد.
وی افزود: امسال نیز 21 کیلومتر کمربند حفاظتی در این مناطق اجرا شد و 37 کیلومتر دیگر نیز از عرصه های ملی برای احداث کمربند حفاظتی شناسایی و مکانیابی شده است.
باباپیری تاکید کرد: ایجاد کمربند حفاظتی و مشخص شدن مرز اراضی ملی از مستثنیات شخصی کشاورزان تا حد زیادی از تصرفات غیر قانونی نیز جلوگیری می‌کند.
وی یادآور شد: با اجرای این طرح، مالکان و کشاورزان از حدود اراضی خود آگاه می شوند و دعاوی اداره کل منابع طبیعی استان کردستان علیه متصرفان عرصه‌های ملی کاهش می‌یابد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11123
بازدید کل : 5675136
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35