پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح جنگلانه در سطح 15 هکتار اراضی ملی اسد آباد اجرا شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 340 25 آذر 1396 13:2 شماره :45241

طرح جنگلانه در سطح 15 هکتار اراضی ملی اسد آباد اجرا شد
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: طرح جنگلانه با هدف احیاء و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، همزمان با سراسر کشور در سطح 15 هکتار از اراضی ملی این شهرستان اجرا شد.
‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان،عیسی بختیاری افزود: طرح جنگلانه، با همکاری و مشارکت داوطلبانه سازمانهای مردم نهاد، دوستداران طبیعت و تعدادی ازهمکاران تلاشگر استان واداره منابع طبیعی شهرستان اسدآباد در گردنه اسدآباد اجرا شد.
وی افزود: جنگلانه یک طرح مشارکتی خودجوش و مردمی است که با توجه به خشکیدگی وسیع رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی کشور به دلیل اقدامات مخرب انسانی، صنعتی، چرای بیش از حد دام، تغییرات اقلیم، خشکسالی و غیره ایجاد شده است.
وی تصریح کرد در این طرح ازبذرگونه های ارژن، بادام وبادامک که از گونه های مقاوم به کم آبی هستند در سطح 15 هکتار از اراضی ملی کم پوشش این منطقه کشت شد.
بختیاری با تاکید براینکه اگر توجه جدی به حفظ منابع طبیعی ومحیط زیست نداشته باشیم در آینده خسارات جبران ناپذیری ایجاد می‌شود، افزود: حفاظت از جنگل‌ها و مراتع وظیفه آحاد مختلف جامعه است.
بختیاری تاکید کرد: طرح جنگلانه یک طرح ملی برای توسعه،آبادانی ،حفظ وتقویت گونه های گیاهی وجنگلی است در همه نقاط ایران است.
وی ادامه داد: کاشت هر بذرو نهالی در جای جای میهن اسلامی نوید بخش شادابی، سرسبزی و طراوت فردای ایران است و موجب توسعه اقتصادی اجتماعی وفرهنگی را به دنبال دارد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6462
بازدید کل : 5133363
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41