پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح جنگلانه در سطح 15 هکتار اراضی ملی اسد آباد اجرا شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 225 25 آذر 1396 13:2 شماره :45241

طرح جنگلانه در سطح 15 هکتار اراضی ملی اسد آباد اجرا شد
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: طرح جنگلانه با هدف احیاء و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، همزمان با سراسر کشور در سطح 15 هکتار از اراضی ملی این شهرستان اجرا شد.
‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان،عیسی بختیاری افزود: طرح جنگلانه، با همکاری و مشارکت داوطلبانه سازمانهای مردم نهاد، دوستداران طبیعت و تعدادی ازهمکاران تلاشگر استان واداره منابع طبیعی شهرستان اسدآباد در گردنه اسدآباد اجرا شد.
وی افزود: جنگلانه یک طرح مشارکتی خودجوش و مردمی است که با توجه به خشکیدگی وسیع رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی کشور به دلیل اقدامات مخرب انسانی، صنعتی، چرای بیش از حد دام، تغییرات اقلیم، خشکسالی و غیره ایجاد شده است.
وی تصریح کرد در این طرح ازبذرگونه های ارژن، بادام وبادامک که از گونه های مقاوم به کم آبی هستند در سطح 15 هکتار از اراضی ملی کم پوشش این منطقه کشت شد.
بختیاری با تاکید براینکه اگر توجه جدی به حفظ منابع طبیعی ومحیط زیست نداشته باشیم در آینده خسارات جبران ناپذیری ایجاد می‌شود، افزود: حفاظت از جنگل‌ها و مراتع وظیفه آحاد مختلف جامعه است.
بختیاری تاکید کرد: طرح جنگلانه یک طرح ملی برای توسعه،آبادانی ،حفظ وتقویت گونه های گیاهی وجنگلی است در همه نقاط ایران است.
وی ادامه داد: کاشت هر بذرو نهالی در جای جای میهن اسلامی نوید بخش شادابی، سرسبزی و طراوت فردای ایران است و موجب توسعه اقتصادی اجتماعی وفرهنگی را به دنبال دارد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2967
بازدید کل : 4680414
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59