پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح جنگلانه در شهرستان دماوند
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 421 25 آذر 1396 14:41 شماره :45250

اجرای طرح جنگلانه در شهرستان دماوند
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از اجرای طرح جنگلانه در محل ایستگاه تولید بذر و نهال این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، علی خلیلی با اعلام این خبر افزود: طرح جنگلانه برای اولین بار با حضور اهالی، جوامع محلی و سازمان های غیر دولتی در مساحتی حدود 10هکتار به مرحله اجرا درآمد.
وی اظهار داشت: این طرح، مشارکتی خودجوش است که با همکاری سازمان های غیر دولتی و با اهداف شناخت و حمایت از گونه های گیاهی و بومی و آشنائی با روش کاشت آنها و معرفی نقش مردم و جوامع محلی در احیاء آنها و کمک به تقویت پوشش گیاهی و تقویت و ترمیم پوشش خاک در راستای توسعه پایدار فعالیت های طبیعت محور اجرا می شود.
خلیلی تصریح کرد: در اجرای این طرح علاوه بر همکاری اهالی، جوامع محلی و دوستداران طبیعت، انجمن های زیست محیطی، انجمن رفتگران طبیعت، مدرسه طبیعت و سایر سازمان های مردم نهاد مشارکت فعال داشتند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند تأکید کرد: در این برنامه همیاران و دوستداران طبیعت نسبت به کاشت بذر و نهال گونه های زرشک، بادام اسکوپاریا، بنه ، زالزالک، داغداغان، توت، ارغوان و ... اقدام کردند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 259
بازدید کل : 5677045
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24