پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سند مالکیت بیش از 30 هزار هکتار از اراضی ملی استان اردبیل اخذ شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 329 26 آذر 1396 15:56 شماره :45310

سند مالکیت بیش از 30 هزار هکتار از اراضی ملی استان اردبیل اخذ شد
مدیر‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: از سال ۹۴ تاکنون سند مالکیت 30 هزار و804 هکتار از اراضی ملی اخذ شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، شهامت هدایت افزود: در راستای ایجاد زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری و تحقق سیاست‌های اجرایی سازمان جنگل‌ها از سال 94 تاکنون سند مالکیت 30 هزار و 804هکتار از اراضی ملی اخذ شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به تثبیت اسناد مالکیت دولت در عرصه های ملی زمینه سوء استفاده برای افراد سودجو وفرصت طلب و کسانی که به عرصه‌های منابع طبیعی طمع تعرض و تجاوز دارند کنترل می شود.
وی افزود: طی دو سال گذشته در قالب طرح تعیین و تکلیف اراضی اختلافی 453 فقره پرونده تعیین تکلیف شدند.
هدایت با بیان اینکه نقشه‌های استعدادیابی 19 هزار 400هکتار از اراضی ملی در قالب طرحهای واگذاری تهیه شده است، گفت: در راستای طرح حفاظت مشارکتی برای 180 هزار هکتار با جوامع محلی تفاهم‌نامه منعقد شده است.
وی افزود: برای تعیین مرز اراضی ملی و مستثنیات قانونی مردم، کمربند حفاظتی به طول 46 کیلومتر در قالب طرح‌های حفاظت و صیانت ایجاد شده است.
مدیر‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: در راستای طرح حامی به منظور حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی بیش از30 اکیپ شامل نیروهای یگان حفاظت این اداره کل و همیاران طبیعت در سطح شهرستان‌های استان سازماندهی شده‌اند.
وی افزود: حدود 1 هزار 735فقره پرونده در بانک اطلاعات جامع زمین در این استان ثبت شده است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 227
بازدید کل : 5677023
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24