پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح حفاظت مشارکتی در استان کردستان
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 334 27 آذر 1396 9:50 شماره :45361

اجرای طرح حفاظت مشارکتی در استان کردستان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: طرح حفاظت مشارکتی منابع طبیعی کردستان در سطح بیش از 362 هزار هکتاراز اراضی ملی استان اجرا شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استانکردستان،باباپیری گفت: در این طرح عرصه های ملی 201روستا در قالب تفاهم نامه طرح حفاظت مشارکتی با مجریان و بهره برداران قرارداد منعقد شده و در تمام شهرستانهای استان اجرا شده است.
وی افزود: هدف از انعقاد تفاهم نامه بین مجریان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، ایجاد انگیزه بین مردم و مشارکت مردمی با هدف حفاظت از پوشش گیاهی و عرصه های ملی با مشارکت جوامع محلی برای فرهنگ سازی و کنترل عوامل تخریب در عرصه های ملی است.
وی گفت: اجرای این طرح ها به آشنایی بهره برداران محلی با انواع آفات و امراض رایج جنگل و مرتع وشناسایی کانونهای بحرانی آلودگی آفات جنگلها و مراتع و همچنین حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در برابر تخریب و تصرفات غیر مجاز، کاهش آتش سوزی در جنگلها و مراتع نیز کمک می کند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان اظهار داشت: توانمند سازی جنگل نشینان ومرتع داران و بهره برداران محلی و اقتصادی کردن طرح های مرتع و جنگل برای بهره برداران و مشارکت در عملیات اطفاء حریق، منجر به توسعه منابع طبیعی و جلب مشارکت مجریان و بهره برداران به طور همزمان می شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2064
بازدید کل : 5131217
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41