پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاشت بیش از 13 هزار بذر گونه های جنگلی در شهرستان میناب
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 218 27 آذر 1396 9:53 شماره :45363

کاشت بیش از 13 هزار بذر گونه های جنگلی در شهرستان میناب
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از کاشت بیش از 13 هزار بذر گونه های بومی جنگلی در ذخیره گاه جنگلی کوه گز خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان؛ خسرو بهرامی نژاد گفت: همزمان با سراسر کشور و در قالب طرح ملی جنگلانه با حضور گسترده مردم و جمعی از فعالان محیط زیست و همچنین تعدادی از دانش آموزان در ذخیره گاه جنگلی کوه گز این شهرستان بیش از 13 هزار بذر جنگلی از انواع کهور ایرانی، کنار، مغیر و آکاسیا کشت شد.
وی ضمن اشاره به اهمیت بالای مشارکت جوامع محلی در حفاظت و حراست از عرصه های جنگلی و مرتعی از حضور پرشور مردم و همچنین پیگیری های انجمن مردم نهاد نگهبانان جلگه میناب تقدیر کرد و افزود : حضور هرچه بیشتر تمامی اقشار جامعه می تواند گام بلندی در احیای جنگل های این شهرستان باشد.
بهرامی نژاد گفت: ذخيره گاههاي جنگلي بدليل برخورداري از گونه هاي با ارزش ژنتيكي و نادر و نيز حساسيت بالاي مديريتي مي‌بايد از ظرافت، دقت نظر و پيچيدگي خاصي برخوردار باشد، از همین رو این اداره مبادرت به شناسايي و اعمال قرق رويشگاههاي مورد نظر با درج آگهي در روزنامه هاي كثيرالانتشار نموده است.
وی وسعت این ذخیرگاه را 1055 هکتار عنوان و اضافه کرد: به استناد تبصره یک ماده یک قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی و ذخایر جنگلی کشور قطع اشجار در این گونه رویشگاهها ممنوع است، در بسياري از مناطق جنگلي به علل مختلفي مانند چراي مفرط و فرسايش خاك و آفات و امراض و يا نامتعادل بودن تركيب درختان و فقدان پايه هاي مادري قدرت تجديد حيات طبيعي وجود ندارد. لذا به منظور احياء و جلوگيري از نابودي آنها و همچنين به منظور غني سازي رويشگاههاي جنگلي، جنگلكاري با بذرهای گونه هاي بومي‌خود منطقه اجتناب ناپذير است .
بهرامی نژاد بیان داشت : این ذخیرگاه جنگلی با گونه کنار و کهور جزء رویشهای اصلی قلمرو عمانی می باشد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 701
بازدید کل : 4683983
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 1:7