پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح جنگلانه در 10هکتار از عرصه های طبیعی دیر بوشهر اجرا شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 229 28 آذر 1396 9:8 شماره :45416

طرح جنگلانه در 10هکتار از عرصه های طبیعی دیر بوشهر اجرا شد
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیرگفت: طرح جنگلانه در سطح 10هکتار از عرصه های این شهرستان در قالب کشت بذرهای کنار، بادام کوهی، قیچ، کهور ایرانی وگیاهان دارویی کشت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به نقل از ایرنا، خلیل دوراهکی افزود: اداره منابع طبیعی با همکاری شورای اسلامی، دوستداران محیط زیست، انجمن زیست محیطی و مرتع داران دوحه غربی در بخش بردخون اقدام به کاشت نهال و بذر پاشی کردند.
وی اظهارداشت: اجرای طرح ملی جنگلانه به افزایش عرصه های جنگلی، احیای مراتع، افزایش پوشش گیاهی، جلوگیری از فرسایش خاک و افزایش تولید علوفه کمک می کند.
رییس منابع طبیعی و آبخیزداری دیر افزود: این طرح یک اقدام ترویجی برای جلب همکاری مردم در جنگل کاری است که با کمک سازمانهای مردم نهاد انجام می شود.
وی تصریح کرد: بذرکاری یکی از روش های ارزان احیای مراتع است که با انتخاب بذر گیاهان بومی منطقه و ایجاد چاله های کوچک چند بذر تیمار شده داخل آن ریخته و این امر به تقویت پوشش گیاهی مرتع کمک می کند.
دوراهکی گفت: طرح جنگلانه طرح ملی است که از سال ٩٣ هرساله به منظور فرهنگ سازی و بکارگیری مشارکت مردمی با هدف احیا و ترمیم عرصه ها و رویشگاههای طبیعی در مناطق جنگلی و مرتعی انجام می شود.
وی بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 130 هکتار جنگل کاری، بیابانی و مرتع در شهرستان دیر انجام شده است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2745
بازدید کل : 4680303
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59