پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح جنگلانه در 10هکتار از عرصه های طبیعی دیر بوشهر اجرا شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 387 28 آذر 1396 9:8 شماره :45416

طرح جنگلانه در 10هکتار از عرصه های طبیعی دیر بوشهر اجرا شد
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیرگفت: طرح جنگلانه در سطح 10هکتار از عرصه های این شهرستان در قالب کشت بذرهای کنار، بادام کوهی، قیچ، کهور ایرانی وگیاهان دارویی کشت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به نقل از ایرنا، خلیل دوراهکی افزود: اداره منابع طبیعی با همکاری شورای اسلامی، دوستداران محیط زیست، انجمن زیست محیطی و مرتع داران دوحه غربی در بخش بردخون اقدام به کاشت نهال و بذر پاشی کردند.
وی اظهارداشت: اجرای طرح ملی جنگلانه به افزایش عرصه های جنگلی، احیای مراتع، افزایش پوشش گیاهی، جلوگیری از فرسایش خاک و افزایش تولید علوفه کمک می کند.
رییس منابع طبیعی و آبخیزداری دیر افزود: این طرح یک اقدام ترویجی برای جلب همکاری مردم در جنگل کاری است که با کمک سازمانهای مردم نهاد انجام می شود.
وی تصریح کرد: بذرکاری یکی از روش های ارزان احیای مراتع است که با انتخاب بذر گیاهان بومی منطقه و ایجاد چاله های کوچک چند بذر تیمار شده داخل آن ریخته و این امر به تقویت پوشش گیاهی مرتع کمک می کند.
دوراهکی گفت: طرح جنگلانه طرح ملی است که از سال ٩٣ هرساله به منظور فرهنگ سازی و بکارگیری مشارکت مردمی با هدف احیا و ترمیم عرصه ها و رویشگاههای طبیعی در مناطق جنگلی و مرتعی انجام می شود.
وی بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 130 هکتار جنگل کاری، بیابانی و مرتع در شهرستان دیر انجام شده است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14495
بازدید کل : 5676887
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24