پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رونق تولید و اشتغال در سایه فعالیت تعاونی های فراگیر تخصصی منابع طبیعی
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 406 3 دی 1396 9:37 شماره :45537

رونق تولید و اشتغال در سایه فعالیت تعاونی های فراگیر تخصصی منابع طبیعی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در جلسه هم اندیشی تشکیل شرکت تعاونی فراگیر تخصصی منابع طبیعی دشت لار که با حضور جمعی از مرتعداران و مسئولان این اداره کل برگزار شد گفت: با تشکیل تعاونی های فراگیر تخصصی منابع طبیعی گامی مؤثر در راستای تولید، اشتغال و کسب درآمد برداشته خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، علی کیان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه طی سخنانی به مزایای تأسیس این شرکت تعاونی اشاره کرد و افزود: با راه اندازی این شرکت شاهد کاهش تدریجی سرمایه گذاری دولت در بخش منابع طبیعی و ایجاد اشتغال و کسب درآمد از محل فروش محصولات دامی و سایر محصولات فرعی مرتعی خواهیم بود.
وی اظهار داشت: بهبود معیشت جوامع محلی، جلوگیری از تخریب و تصرف به عرصه های ملی به ویژه چرای بی رویه دام، استفاده از تسهیلات بانکی بخش تعاون در سرمایه گذاری های بخش مرتع و توسعه و تحکیم مشارکت در تعاون عمومی بین مرتعداران از دیگر مزایای تشکیل این شرکت می باشد.
در ادامه این جلسه بحث و تبادل نظر در مورد تسریع و نحوه اقدامات بعدی برای تشکیل این شرکت صورت پذیرفت و تصمیم گرفته شد بر اساس اساسنامه موجود اعضای هیأت مدیره این شرکت انتخاب شوند.
مراتع دشت لار دارای وسعتی حدود 73 هزار هکتار است که از لحاظ تنوع گیاهی و جانوری فراوان از مراتع منحصر به فرد محسوب می شود. این مراتع دارای 62 سامان عرفی، 460 بهره بردار و ظرفیتی برابر با 86 هزار واحد دامی می باشد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 251
بازدید کل : 5677038
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24