پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رونق تولید و اشتغال در سایه فعالیت تعاونی های فراگیر تخصصی منابع طبیعی
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 242 3 دی 1396 9:37 شماره :45537

رونق تولید و اشتغال در سایه فعالیت تعاونی های فراگیر تخصصی منابع طبیعی
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در جلسه هم اندیشی تشکیل شرکت تعاونی فراگیر تخصصی منابع طبیعی دشت لار که با حضور جمعی از مرتعداران و مسئولان این اداره کل برگزار شد گفت: با تشکیل تعاونی های فراگیر تخصصی منابع طبیعی گامی مؤثر در راستای تولید، اشتغال و کسب درآمد برداشته خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، علی کیان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه طی سخنانی به مزایای تأسیس این شرکت تعاونی اشاره کرد و افزود: با راه اندازی این شرکت شاهد کاهش تدریجی سرمایه گذاری دولت در بخش منابع طبیعی و ایجاد اشتغال و کسب درآمد از محل فروش محصولات دامی و سایر محصولات فرعی مرتعی خواهیم بود.
وی اظهار داشت: بهبود معیشت جوامع محلی، جلوگیری از تخریب و تصرف به عرصه های ملی به ویژه چرای بی رویه دام، استفاده از تسهیلات بانکی بخش تعاون در سرمایه گذاری های بخش مرتع و توسعه و تحکیم مشارکت در تعاون عمومی بین مرتعداران از دیگر مزایای تشکیل این شرکت می باشد.
در ادامه این جلسه بحث و تبادل نظر در مورد تسریع و نحوه اقدامات بعدی برای تشکیل این شرکت صورت پذیرفت و تصمیم گرفته شد بر اساس اساسنامه موجود اعضای هیأت مدیره این شرکت انتخاب شوند.
مراتع دشت لار دارای وسعتی حدود 73 هزار هکتار است که از لحاظ تنوع گیاهی و جانوری فراوان از مراتع منحصر به فرد محسوب می شود. این مراتع دارای 62 سامان عرفی، 460 بهره بردار و ظرفیتی برابر با 86 هزار واحد دامی می باشد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 429
بازدید کل : 4679454
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59