پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۲۳ هکتار از اراضی ملی در شهرستان دشتستان رفع تصرف شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 236 4 دی 1396 12:40 شماره :45576

۲۳ هکتار از اراضی ملی در شهرستان دشتستان رفع تصرف شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: ۲۳ هکتار از اراضی ملی در شهرستان دشتستان رفع تصرف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به نقل از مهر، سهیل مهاجری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دو پرونده مهمی که فرد متخلف با هدف کاربری معدن در شهرستان دشتستان تصرف کرده بود با تلاش نیروهای حفاظت و حقوقی این اداره و رآی قطعی مراجعه قضایی رفع تصرف صورت گرفت.
وی افزود: این پرونده که نزدیک به ۲۳ هکتار از اراضی ملی را شامل می‌شد کیفری بود و در دو روستای راهدار و قرقاول خانه شهرستان دشتستان قرار داشت.
مهاجری، ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده را نیز بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دانست و تصریح کرد: رفع تصرف انجام شده در قالب دو پرونده مجزا بوده است و از همکاری‌های شهردار، نماینده دادستان، رئیس پاسگاه ۱۳ دالکی، نماینده حقوقی و مامورین پاسگاه ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان تشکر می‌کنم.
وی افزود: تصرف اراضی ملی با هر عنوانی که باشد جرم محسوب می‌شود و افراد می‌بایست قبل از هر گونه اقدامی نسبت به شیوه واگذاری و یا آگاهی یافتن از وضعیت اراضی به منابع طبیعی مراجعه کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به قاطعیت این اداره در مبارزه با زمین‌خواری تصریح کرد: تنها در شهرستان دشتستان و در نیمه دوم سال جاری تا کنون نزدیک به ۱۸۰ هکتار خلع ید صورت گرفته است.
وی ادامه داد: این میزان خلع ید صورت گرفته تنها مربوط به ۵ پرونده و با ارزش ریالی نزدیک به یک میلیارد تومان بوده است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 439
بازدید کل : 4679462
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59