پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۲۳ هکتار از اراضی ملی در شهرستان دشتستان رفع تصرف شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 427 4 دی 1396 12:40 شماره :45576

۲۳ هکتار از اراضی ملی در شهرستان دشتستان رفع تصرف شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: ۲۳ هکتار از اراضی ملی در شهرستان دشتستان رفع تصرف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به نقل از مهر، سهیل مهاجری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دو پرونده مهمی که فرد متخلف با هدف کاربری معدن در شهرستان دشتستان تصرف کرده بود با تلاش نیروهای حفاظت و حقوقی این اداره و رآی قطعی مراجعه قضایی رفع تصرف صورت گرفت.
وی افزود: این پرونده که نزدیک به ۲۳ هکتار از اراضی ملی را شامل می‌شد کیفری بود و در دو روستای راهدار و قرقاول خانه شهرستان دشتستان قرار داشت.
مهاجری، ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده را نیز بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دانست و تصریح کرد: رفع تصرف انجام شده در قالب دو پرونده مجزا بوده است و از همکاری‌های شهردار، نماینده دادستان، رئیس پاسگاه ۱۳ دالکی، نماینده حقوقی و مامورین پاسگاه ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان تشکر می‌کنم.
وی افزود: تصرف اراضی ملی با هر عنوانی که باشد جرم محسوب می‌شود و افراد می‌بایست قبل از هر گونه اقدامی نسبت به شیوه واگذاری و یا آگاهی یافتن از وضعیت اراضی به منابع طبیعی مراجعه کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به قاطعیت این اداره در مبارزه با زمین‌خواری تصریح کرد: تنها در شهرستان دشتستان و در نیمه دوم سال جاری تا کنون نزدیک به ۱۸۰ هکتار خلع ید صورت گرفته است.
وی ادامه داد: این میزان خلع ید صورت گرفته تنها مربوط به ۵ پرونده و با ارزش ریالی نزدیک به یک میلیارد تومان بوده است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14274
بازدید کل : 5676815
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24