پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سالانه 30هزار پرونده تصرف منابع طبیعی در کشور تشکیل می شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 487 5 دی 1396 11:2 شماره :45600

سالانه 30هزار پرونده تصرف منابع طبیعی در کشور تشکیل می شود
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه 30 هزار پرونده در خصوص تخریب، تصرف و قاچاق محصولات مرتعی و جنگلی در سطح کشور تشکیل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان سمنان، قاسم سبزعلی افزود: باید در خصوص حفاظت از منابع عظیم طبیعی فرهنگ سازی توسط همه مردم انجام و این برنامه هم از مدارس سطح ابتدایی کشور آغاز شود.
سبزعلی با بیان این که حریق ، تغییر کاربری و ... تهدیداتی در حوزه منابع طبیعی است تصریح کرد : با بهره گیری از جوامع محلی و تشکل های مردم نهاد و با فرهنگسازی می توان با این تهدیدات مقابله کرد.

حفظ منابع طبیعی بدون مشارکت مردم میسر نیست

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: حفظ منابع طبیعی بدون مشارکت مردم میسر نیست چرا که باید همه آحاد مردم کنار ما قرار گیرند تا بتوان از این امانت نگه داری کرد.
سبزعلی با اشاره به این که باید حفاظت از عرصه های منابع طبیعی هدفمند باشد گفت: پیشگیری از آسیب‌های وارده به آب خاک و هوا از جمله مهم‌ترین رویکردهای این سازمان است و آب، خاک و هوا بستر حیات ما است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14079
بازدید کل : 5676689
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24