پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای عملیات اصلاح و احیاء (کپه کاری) در سطح 40 هکتار
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 221 10 دی 1396 11:51 شماره :45771

اجرای عملیات اصلاح و احیاء (کپه کاری) در سطح 40 هکتار
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سلسله از اجرای عملیات اصلاح و احیاء (کپه کاری) در سطح 40 هکتار از مراتع این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، امیر محمد نظرپوری، با اعلام این خبر گفت: احیاء و اصلاح مراتع، حفاظت منابع آب و خاک، افزایش پوشش گیاهی و علوفه‌ای، جلوگیری از فرسایش خاک، ذخیره نزولات جوی، کمک به تکثیر و ازدیاد گیاه آگروپایرون که در شرایط خشکسالی از اهمیت بالایی برخوردار است، از جمله اهداف اجرایی شدن عملیات کپه‌کاری در این شهرستان است.
وی با بیان اینکه در این پروژه از بذر آگروپایرون استفاده گردیده است، اظهار کرد: این فعالیت اصلاحی در سطح 40 هکتار از مراتع روستای جوانمرد با مشارکت بهره برداران بومی اجرا شده است.
وی خاطر نشان کرد: کپه کاری و بذرکاری روشی موفق برای تجدید حیات پوشش گیاهی مراتع محسوب می گردد که علاوه بر اشتغال زایی و افزایش تولید ، گامی مثبت در مسیر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11347
بازدید کل : 4678780
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59