آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بکار گیری نیروی انسانی در سازمان جنگل ها تنها از طریق آزمون استخدامی امکان پذیر است
مدیرکل اموراداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بکارگیری نیروی انسانی در سازمان جنگل ها تنها از طریق آزمون استخدامی امکان پذیر است.
ایران و فائو تفاهم نامه همکاری در زمینه مدیریت یکپارچه آبخیزداری امضا می کنند
ایران و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) تا پایان امسال تفاهم نامه همکاری در زمینه مدیریت یکپارچه حوزه آبخیز امضا می کنند.
هیچ پروژه منابع طبیعی در سال 98 بدون مشارکت مردم انجام نمی شود
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال آینده پروژه هایی در منابع طبیعی انتخاب و اجرا می شود که نقش و مشارکت مردم در آن آشکار و هویدا باشد.
مدیرکل حراست سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور:
"کیفیت" به عنوان مهم ترین اصل در اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی

مدیرکل حراست سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از مسئولین و مجریان خواست تا علی رغم بالا بودن حجم کاری شان در راستای اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی، به کیفیت کار توجه جدی داشته باشند.
با حضور نایب رییس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس
پارک آبخیز 70 هکتاری در آذربایجان غربی افتتاح شد

با حضور جلال محمود زاده نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس و دکتر هوشنگ جزی دبیر ستاد اجرای طر ح های آبخیزداری سازمان جنگل ها، پیش از ظهر روز چهارشنبه پارک آبخیز مشرف بر سد مهاباد با بهره گیری از سامانه‌های آبگیر و روش‌های نوین آبیاری در استان آذربایجان غربی افتتاح شد.
نظرسنجی
نظرتان در مورد این سایت چیست؟
آمار بازدید
بازدید روز : 5264
بازدید کل : 5447450
آخرین بروزرسانی:
26 آذر 1397 12:46
اخبار
بکار گیری نیروی انسانی در سازمان جنگل ها تنها از طریق آزمون استخدامی امکان پذیر است | بازدید :50
مدیرکل اموراداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بکارگیری نیروی انسانی در سازمان جنگل ها تنها از طریق آزمون استخدامی امکان پذیر است.
ایران و فائو تفاهم نامه همکاری در زمینه مدیریت یکپارچه آبخیزداری امضا می کنند | بازدید :28
ایران و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) تا پایان امسال تفاهم نامه همکاری در زمینه مدیریت یکپارچه حوزه آبخیز امضا می کنند.
رییس انجمن علمی آبخیزداری، پژوهشگر برتر حفظ آب و خاک شناخته شد  | بازدید :82
همزمان با آغاز دومین روز از هفته‌ پژوهش از رییس انجمن علمی آبخیزداری ایران به عنوان پژوهشگر برتر حفظ آب و خاک تقدیر شد.
جنگلانه؛ طرحی برای احیای منابع طبیعی  | بازدید :46
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: جنگلانه طرحی برای احیا منابع طبیعی است که به صورت خودجوش توسط نهادهای مردمی و برای مقابله با از بین رفتن جنگل‌ها و مراتع کشور اجرا می‌شود.
210 هکتار از مراتع غرب شیراز بذرکاری شد/ حفظ و صیانت از جنگل ها اولویت مهم استان است | بازدید :44
در راستای اجرای پروژه های احیاء جنگل ها و مراتع در حوزه های آبخیز که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی عملیات تامین اعتبار شده، بذرکاری در عرصه های مرتعی منطقه پیراشکفت بخش ارژن شهرستان شیراز در سطح 210 هکتار و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال اجرا شد.
یک دانشیار دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی اعلام کرد؛
اگر منابع طبیعی می خواهد مدیریت شود، مناسب ترین واحد برنامه ریزی و اجرا حوزه آبخیز است | بازدید :76

دانشیار دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و معاون اجرایی طرح کلان ملی مدیریت جامع آبخیز گفت: تمام دنیا امروز این موضوع را پذیرفته اند اگر منابع طبیعی می خواهد مدیریت شود، مناسب ترین واحد برنامه ریزی و اجرا، حوزه آبخیز است.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان:
رفع تصرف 2675 هکتار از اراضی دولتی در سیستان و بلوچستان/ پیشگیری از تصرف اراضی دولتی در دستور کار قرار دارد  | بازدید :39

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 2675 هکتار از اراضی دولتی در سیستان و بلوچستان رفع تصرف شده است.
نشست هم اندیشی برای کنترل آفت شب پره شمشادهای شمال  | بازدید :98
نشست هم اندیشی برای کنترل و مهار آفت شب پره شمشادهای شمال در محل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری برگزار شد.
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی از پروژه‌های آبخیزداری شهر کرسف بازدید کرد | بازدید :61
دکتر بیگدلی، نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و جمعی از مسئولین از پروژه آبخیزداری شهر کرسف بازدید کرد.
هیچ پروژه منابع طبیعی در سال 98 بدون مشارکت مردم انجام نمی شود | بازدید :119
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال آینده پروژه هایی در منابع طبیعی انتخاب و اجرا می شود که نقش و مشارکت مردم در آن آشکار و هویدا باشد.
مدیرکل حراست سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور:
"کیفیت" به عنوان مهم ترین اصل در اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی  | بازدید :151

مدیرکل حراست سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از مسئولین و مجریان خواست تا علی رغم بالا بودن حجم کاری شان در راستای اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی، به کیفیت کار توجه جدی داشته باشند.
بازدید نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی از پروژه های آبخیزداری | بازدید :84
نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی در بازدید از پروژه های آبخیزداری منطقه دهبکری بم با بیان اینکه پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری شهرستان بم در دو حوزه آبخیز دهبکری و سد نسا در حال اجراست خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی، اجرای طرح های آبخیزداری و حفظ قنوات مصوب شده است.
در جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان مطرح شد:
عملیات آبخیزداری و آبخوانداری، تنها راه برون رفت از سیلاب است | بازدید :100

در جلسه ستاد مدیریت بحران لرستان مطرح شد: تنها راه برون رفت از سیلاب در شهرستان های استان لرستان، توجه به عملیات آبخیزداری و آبخوانداری است.
مشاور فائو:
ایران در مدیریت منابع طبیعی مسئولانه عمل کرده است | بازدید :89

مشاور سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد جهانی سازمان ملل(فائو) گفت: شاهد مسئولیت پذیری و تعهد بالایی از سوی دولت ایران در زمینه مدیریت منابع طبیعی هستیم.
اجرای طرح آبخیزداری در 649 حوزه آبخیز کشور | بازدید :75
649 حوزه آبخیز در کشور هم اکنون برای اجرای طرح های آبخیز داری فعال است.
کشت آویشن برای حفاظت از اراضی اسدآباد | بازدید :5
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد از کشت گیاه آویشن برای نخستین‌بار در این شهرستان خبر داد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان هوراند:
قطع و حمل بدون مجوز درختان جنگلی جرم است | بازدید :19

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هوراند بابیان اینکه بهانه تراشی برای قطع درختان جنگلی قابل قبول نیست، گفت: قطع و حمل بدون مجور درختان جنگلی جرم است.
تعامل سازنده با شوراها و دهیاری عامل مهم در اجرای طرح های آبخیزداری | بازدید :20
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارومیه گفت: تعامل سازنده با شوراهای اسلامی و دهیاری روستاها، عاملی مهم در اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری است.
طرح جنگلانه در مراتع شهرستان شازند | بازدید :29
دو هزار بذر بادام کوهی با مشارکت شهروندان در دره سفیدخانی شازند کاشته شد.
نیازمند تصویب قانون جامع منابع طبیعی هستیم | بازدید :35
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، خواستار تصویب قانون جامع منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی شد و اضافه کرد: اکثر قوانین ما در حوزه منابع طبیعی به 50 سال گذشته باز می گردد لذا نیازمند تدوین و اجرای قانون جامع منابع طبیعی هستیم.
منابع طبیعی کردستان از هفت طرح پژوهشی حمایت کرده است | بازدید :30
سعدی نقشبندی روز شنبه در پنل تخصصی پژوهش دانشکاه منابع طبیعی کردستان اظهار داشت: این اداره کل در سه سال گذشته از هفت طرح پژوهشی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی، مرکز پژوهش و توسعه جنگل داری دانشگاه کردستان در راستای مدیریت منابع طبیعی این استان حمایت کرده است.
کشف 10 تن چوب آلات قاچاق جنگلی در شهرستان خلخال | بازدید :28
با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و همکاری نیروی انتظامی شهرستان خلخال 10 تن چوب آلات از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.
توسعه پروژه‌های آبخیزداری خراسان جنوبی با مشارکت مردم میسر می‌شود | بازدید :32
رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از توسعه پروژه‌های آبخیزداری استان با مشارکت مردم خبر داد و گفت: مشارکت دست‌اندرکاران و ذینفعان در اجرایاین پروژه‌ها از محل صندوق توسعه ملی پررنگ‌تر می‌شود.
قدردانی ساکنان روستای سیجان از منابع طبیعی و آبخیزداری البرز | بازدید :42
28 تیرماه سال 94 براثر وقوق سیل ناگهانی تعدادی از ساکنان روستای سیجان جان باختند و خساراتی به این روستا وارد شد که اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز طرح مهار سیلاب ها را در این محدوده اجرایی کرد.
در ۸ ماهه نخست امسال
رفع تصرف ۴۰ هکتار از اراضی ملی در فارس | بازدید :34

۴۰ هکتار از اراضی ملی فارس رفع تصرف شد.
فرماندار فیروزکوه:
توجه به بحث آبخیزداری و احیای مراتع از راهبردهای مهم توسعه است | بازدید :40

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: احداث سد نمرود و اقدامات آبخیزداری در سطح شهرستان منجر به مدیریت منابع آبی فیروزکوه شده است.
پروژه های آبخیزداری لرستان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تکمیل می شود | بازدید :44
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: ساخت و تکمیل پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در کل استان در دستور کار قرار دارد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان:
ارتقای آگاهی مردم نسبت به حراست از منابع طبیعی ضروری است | بازدید :43

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان بر ارتقای آگاهی مردم نسبت به حراست از منابع طبیعی تأکید کرد و گفت: مسئولین باید در این زمینه برنامه ریزی داشته باشند
با اجرای پروژه‌های آبخیزداری
سالانه 20 میلیون مترمکعب به آب‌های زیرزمینی استان همدان اضافه می‌شود | بازدید :34

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: پیش بینی می‌شود با اجرای پروژه های آبخیزداری که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا می‌شود سالانه حدود 20 میلیون مترمکعب به آب‌های زیرزمینی استان همدان اضافه شود.