در بیست و یکم اسفندماه همزمان با آخرین روز از هفته منابع طبیعی، سه‌شنبه‌های بدون خودرو به میزبانی این اداره کل با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان استان البرز و با حضور مدیران کل و پرسنل دو مجموعه، همکاران حفاظت محیط زیست استان، هیأت ورزش های همگانی استان، ورزشکاران و همیاران طبیعت از محل اداره منابع طبیعی شهرستان به مقصد نهالستان بزرگ کرج  برگزار گردید.

حامد فرضی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز ضمن ابراز خرسندی بموجب این اقدام و گام خطیر با اشاره به آخرین روز از هفته منابع طبیعی گفت: مفتخریم که در چنین روزی با داشتن هوایی پاک و سالم در معیت همکاران و دوستان دوستدار و همیار طبیعت، میزبان سه شنبه بدون خودرو هستیم.

مهندس فرضی تصریح نمود: استان البرز که در گذشته از مناطق خوش آب و هوای کشور بود در این سال ها به علت ازدحام خودروها با مشکل ترافیکی و آلودگی هوا مواجه شده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان مطرح نمود: همه آحاد مردم نیازمند داشتن هوای پاک هستند. باید بتوانیم با استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین و ممانعت از ترددهای غیرضروری به اشاعه و ترویج فرهنگ مشارکت در کاهش آلودگی هوا که قطعا به نفع تمامی مردم خواهد بود گام برداریم.

امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان البرز نیز افزود: سه‌شنبه‌های بودن خودرو در استان البرز از هفته‌های اول سال 96 و با همکاری استانداری و سایر دستگاه‌های استان به صورت نمادین و بدون وقفه در تمامی شهرستان‌ها برگزار شده است

غفرانی با بیان اینکه هر هفته یک دستگاه برای برگزاری این مراسم میزبان شده است افزود: مراسم امروز نیز به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز برگزار شد.

خریداری دوچرخه با همکاری اداره کل ورزش و جوانان برای پرسنل منابع طبیعی در راستای گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه‌ جهت تردد در سطح شهر با هدف کاهش آلودگی هوا یکی از موارد مطروحه در این مراسم گزارش شده است.

همچنین این گزارش می افزاید: کاشت بذر در نهالستان بزرگ کرج توسط مدیران کل دوستگاه با هدف ترویج فرهنگ درختکاری و توسعه فضای سبز در جهت کاهش آلودگی هوا صورت پذیرفت.