همزمان با روز بزرگداشت شهدا، 19 نهال با عنوان «نهال ایثار و شهادت» به یاد 19 شهید جزیره قشم به زمین نشست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از خبرگزاری فارس - به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸«بنیاد شهید انقلاب اسلامی» با هدف رسیدگی به وضعیت خانواده‌های شهدا و نیز امور معلولین و آسیب‌دیدگان انقلاب اسلامی تشکیل شد.

بر مبنای فرمان رهبر معظم انقلاب و مصوبه شورای عالی اداری برای تجمیع نهادهای ایثارگران در ساختاری منسجم و یکپارچه، «بنیاد شهید انقلاب اسلامی» در نوزدهم اردیبهشت‌ماه سال 1383 به «بنیاد شهید و امور ایثارگران» تغییر نام یافت.

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی این روز به‌عنوان «روز بزرگداشت شهدا» نام‌گذاری شد که بنابر آخرین آمار رسمی اعلام شده در سال 1394، تنها  44 و 6 دهم درصد از مردم کشور از وجود چنین روزی اطلاع دارند.

همزمان و به‌مناسب روز شهدا به همت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان قشم، 19 نهال با عنوان «نهال ایثار و شهادت» به یاد 19 شهید جزیره قشم در محل دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان توسط مجموعه کارکنان دستگاه قضایی به زمین نشست.

اکبر محمودی‌زاده هدف از برگزاری این آیین را گسترش فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم افزود: در مسیر ترویج سیره و بزرگداشت یاد شهدا باید آحاد جامعه به ایفای نقش بپردازند و از این رو ما خود را موظف به این اقدام دانستیم.