در تعطیلات نوروزی، عرصه های ملی استان گلستان تحت کنترل شبانه روزی یگان حفاظت منابع طبیعی استان قرار می‌گیرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان گلستان، ابوطالب قزل‌سفلو در هفتمین جلسه شورای  حفاظت و برنامه ریزی این اداره کل "حفاظت" را از وظایف اصلی اعلام کرد و افزود: تخریب و تصرف در ایام تعطیلات و اغلب در پایان ساعات اداری صورت می‌گیرد لذا حفاظت از عرصه های ملی مورد توجه ویژه مسئولین به ویژه یگان حفاظت باشد، مسئولین شهرستان ها موظفند نقاط بحرانی را شناسایی و نسبت به استقرار کشیک ها و نیروهای حفاظتی در نقاط حساس  اقدام کنند.
وی با اشاره به اعتبارات قطعی اختصاصی از محل صندوق توسعه ملی جهت اجرای پروژه ها از مسئولین امر به ویژه حوزه آبخیزداری خواست تا سال آینده با جدیت و دقت بیشتر برنامه ریزی ها صورت گیرد و از نخستین روزهای سال نسبت به عملیاتی نمودن پروژه ها اقدام کنند.
ابوطالب قزل سفلو بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های شهرستان‌ها برای اجرای پروژه‌های زراعت چوب تاکید کرد و تعامل بیشتر مسئولین شهرستان‌ها را با فرمانداران و دهیاران را ضروری  دانست.
سرهنگ محمود کیانپور، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان گلستان نیز در این جلسه با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای استقرار گشت‌های نوروزی در تمامی عرصه های استان تصریح کرد: مسیرهای گشت و تعداد نیروهای یگان حفاظت در تمامی شهرستان ها به ستاد مرکزی اعلام شده است.
کیانپور با اشاره به حضور احتمالی سودجویان در عرصه ها و سوء استفاده از ایام تعطیلات نوروزی و تخریب اراضی ملی و طبیعی بر لزوم سرکشی و آماده باش 24 ساعته نیروهای این یگان در مناطق تحت پوشش اداره کل منابع طبیعی استان تاکید کرد.