مهندس خلیل آقایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و فصل شکوفایی طبیعت پیامی منتشر کرد. متن پیام ایشان به شرح ذیل تقدیم می‌گردد:

 

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبراللیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

خداوند منان را شاکریم تا دگر بار فرصتی از آن خاکیانش فرمود تا نظاره‌گر تجدید حیات طبیعت در این زیبا ایام باشند.  
سرزمین چهار فصل و پهناور ایران با برخورداری از عرصه‌های منحصر بفرد طبیعی یکی از اندک نقاطی در جهان است که از این چنین نعمت بزرگ الهی برخوردار است که این مهم، بار مسئولیت ما خانواده بزرگ منابع‌طبیعی کشور را با مشارکت، همراهی و همنوایی مردان و زنان این مٌلک را در حفظ عرصه‌ی حیات سبز صد چندان می کند. 
در این میانه در شرایطی به استقبال سال جدید می‌رویم که کارنامه‌ی زرین سال 1397 به همت همکاران خستگی‌ناپذیر و جهادگر عزیزمان در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سر تا سر این خطه‌ی مقدس رقم زده شد که بدون تردید قدم‌های موثر و اساسی  آن تاثیر بسزایی در توسعه پایدار کشور خواهد داشت.
ارائه گزارشی از عملکرد سال 97 سازمان  جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور در این اندک نوشتار شاید مجالی نداشته باشد ولی در این گذر به جرات می‌توان سال 1397 را به عنوان یکی از راهبردی‌ترین و پربرکت‌ترین سال‌ها در طول تاریخ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برشمرد. تاکید و عنایت ویژه از سوی مقام معظم رهبری، مبنی بر اختصاص مبلغ 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به منظور ساماندهی و مدیریت آبخیزداری و آبخوانداری در کشور، مبین اهمیت حفظ و حراست از منابع‌طبیعی از منظر معظم‌له بوده است. 
خوشبختانه در شرایطی به استقبال سال 1398 می‌رویم که رهنمودها و توصیه‌های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران در بیان کلیدواژه‌های حیاتی مانند: علم و پژوهش، معنویّت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزّت ملّی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن، سبک زندگی، تصویر و آینده‌ای بسیار شفاف را در گام بزرگ دوم انقلاب ترسیم می‌کند و همچنین فرمایشات معظم‌له در هفته منابع‌طبیعی سال جاری که بر گسترش فرهنگ حفظ جنگل‌ها و مراتع و اجرای اصولی عملیات احیایی تأکید فرمودند،‌ بدون شک سرلوحه‌ و هدایت‌گر فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور خواهد بود.
سالی پرتلاش و پر اندیشه و سرشار از برکت و معنویت را برای همه شما عزیزان به ویژه همکاران گرانقدرمان در سازمان از درگاه حضرت حق مسئلت می‌نمایم. پاینده و برقرار باشید.

خلیل آقایی
معاون وزیر و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور