سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر با ابراز تأسف از وقوع سیل در استان گلستان و شرق استان مازندران گفت: اگر پروژه‌های آبخیزداری را اجرا نمی‌کردیم ما نیز براثر بارندگی شدید مهر پارسال، گرفتار سیل می‌شدیم و خسارت زیادی پدید می‌آمد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها،  عبدالرضا سنگاری روز دوشنبه در دیدار نوروزی با کارکنان که در تالار این اداره کل برگزار شد افزود: به دلیل احداث بندهای آبخیزداری در نوشهر و عباس‌آباد، این دو شهرستان از خطر سیل نجات یافتند.
وی اجرای پروژه‌های مختلف آبخیزداری را که با اعتبارات صندوق توسعهٔ ملی انجام شد و همچنین حدنگاری اراضی ملی و کسب رتبهٔ برتر کشور را در این بخش از مهم‌ترین اقدامات این اداره کل در سال ۱۳۹۷ برشمرد و ابراز امیدواری کرد در سال جدید، موفقیت‌های بیشتری به دست آید.
سنگاری تأکید کرد: در سال جدید که به نام «رونق تولید» نامیده شده است، با توجه به اینکه اعتبار کشوری در نظر گرفته شده برای آبخیزداری، از ۷۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ به ۱۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۸ افزایش یافته است، لازم است با رویکرد مناسب‌تر، بیش از پارسال فعالیت کنیم.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر یادآور شد: برای رسیدن به نتیجهٔ مطلوب باید برنامه‌ریزی و نظم داشته باشیم.
وی تصریح کرد: اگر اصول لازم را رعایت کنیم، حاصل آن را در پایان سال ۱۳۹۸ خواهیم دید که یکی از آن‌ها، ایجاد اشتغال در حوزهٔ منابع طبیعی است.
سنگاری با اشاره به توقف بهره‌برداری از چوب جنگل‌های هیرکانی گفت: در رویکرد فعلی که حفاظت به عنوان اصل در نظر گرفته می‌شود، باید با اجرای پروژه‌های گردشگری، درآمدزایی نیز کرد.