یک تولیدکننده بخش خصوصی در رضوانشهر استان گیلان در سال نخست قرارداد خود یک میلیون و ۵۰۰ هزار اصله قلمه شمشاد، سرخدار و انجیلی تولید کرده است.
محمد علی محمد حسینی در این باره به مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: این اقدام در راستای تصدی گری دولت و ایجاد اشتغال به بخش خصوصی انجام شده و این تولیدات در قالب ماده 3 و به سفارش منابع طبیعی انجام شده است.
این تولید کننده بخش خصوصی همچنین اعلام کرد؛ علاوه بر تولید قلمه های نهال توانسته است در بخش تولید گیاهان دارویی، زینتی  و کاشت بیش از یک میلیون بذر نهال کاج سیاه، ون جنگلی، ممرز میان بند و سر بند، راش، افرا، شیردار و داغداغان در عرصه واگذار شده اقدام کند.

وی گفت: نهال‌های تولید شده سازگار با شرایط اقلیمی شمال است و برای استفاده در جنگل های ارتفاعی سازگاری داشته و  تلفات ندارد.
محمد حسینی در زمینه طراحی و اجرای فضای سبز تخصص دارد و ۳۰ سال در زمینه تولید نهال، بذر و گیاهان زینتی دارای کارکرد و تجربه است.
این تولید کننده بخش خصوصی اضافه کرد: تاکنون برای 70 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شغل کرده است و این ظرفیت در شرکت وجود دارد که بتواند سالانه تا 5 میلیون اصله نهال تولید نماید.
بر اساس این گزارش، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر اساس ماده 3 قانون واگذاری اراضی می تواند اراضی ملی را در قالب طرح بهره برداری و یا در قلب طرح مصوب به اشخاص حقیقی و حقوقی جهت بهره برداری به افراد واگذار نماید.
شایان ذکر است در اینگونه  واگذاری ها مالکیت عرصه کماکان در اختیار دولت است و مجری صرفا بهره برداری از محصولات تولیدی را بر عهده دارد و حقوق دولت نیز بر اساس میزان درآمد خالص تعیین و از مجری دریافت می شود.