رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: 20 هکتار از اراضی منطقه تویه دروار این شهرستان، با مشارکت تعاونی های مردمی حوضه آبخیز اگره زیر پوشش گل محمدی رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از ایرنا- علی اکبر عباسی راد از آغاز عملیات کاشت گل محمدی با مشارکت شرکت تعاونی های مردمی حوضه آبخیز اگره خبر داد و گفت: برای انجام این طرح 200 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال 97 هزینه شده است.

وی افزود: برای زیر کشت بردن 20 هکتار از اراضی، نیاز به کاشت 6 هزار اصله گل محمدی است که این نهال ها توسط اداره منابع طبیعی خریداری و در اختیار شرکت قرار گرفته است.

عباسی راد ادامه داد: در این عملیات مشارکتی، اداره منابع طبیعی تعهد تهیه نهال های گل محمدی و شرکت کشت و صنعت تویه دروار تعهد انجام عملیات کشت، آبیاری، حفاظت و نگهداری را برعهده گرفته است.
وی اظهار داشت: از بهمن 97 تا کنون چهار هزار اصله گل محمدی در اراضی امیریه و پنج هکتار باغ گل محمدی به یاد شهیدان در اردوگاه قدس دامغان ایجاد شد.

عباسی راد اضافه کرد: در چهار سال اخیر حدود 100 هکتار از اراضی شهرستان با مشارکت منابع طبیعی زیرکشت گل محمدی رفته است، بیشترین کشت گل محمدی در شهرستان دامغان مربوط به شهرهای امیریه، دیباج و منطقه تویه دروار بخش امیرآباد است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه، گل محمدی به عنوان یکی از محصولات کشاورزی مهم در شهرستان دامغان است که مصرف خوراکی و دارویی دارد.