یک گروه از کارشناسان چینی از بخش تحقیقات کنترل بیابان گانسو امروز (سه شنبه) از طرح مقابله با بیابان زایی شهداد و بم در استان کرمان بازدید می کنند.
فرهاد سرداری مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور که این گروه را در سفر به کرمان همراهی می کند در توضیح بیشتر به  خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان گفت: این هیات پنج نفره به دعوت دانشگاه تهران وارد ایران شدند تا پس از بازدید از پروژه‌ها و اقدامات سازمان جنگل ها در مقابله با بیابان زایی، تفاهم‌نامه سه جانبه ای را با دانشگاه و سازمان جنگل‌ها به امضا برسانند.
سرداری خاطرنشان کرد: چين يكي از كشورهايي است كه با مسئله جدي بيابان زايي مواجه است و چینی ها در زمینه بیابان زدایی از تجربیات بسیار خوبی برخوردارند و تبادل اطلاعات با بخش تحقیقات کنترل بیابان چین می تواند در موضوع گرد و غبار و فرسایش بادی در این همکاری مشترک سودمند باشد.
بر اساس این گزارش، این هیات به مدت 10 روز در کشور حضور دارند و در این مدت از طرح های مختلف مقابله با بیابانزایی برخی استان‌های بیابانی کشور بازدید می کنند تا بر اساس مشاهدات، مفاد این تفاهمنامه همکاری سه جانبه را به امضاء برسانند.