عنایت اله رحیمی استاندار استان فارس پیش از ظهر امروز در محل سازمان جنگل ها با خلیل آقایی مسئول اول منابع طبیعی کشور دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، استاندار فارس در دیدار رییس سازمان جنگل ها خاطرنشان کرد: طرح های آبخیزداری را در فارس با اولویت مکان‌ها و مناطقی که در معرض خطر وقوع سیل قرار دارند، اجرا خواهیم کرد.
رحیمی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که بین استانداری فارس و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در زمینه اجرای طرح‌های آبخیزداری منعقد شده، بیان داشت: فارس برای اجرای این طرح‌ها آمادگی کامل دارد و انتظار داریم که روند تخصیص اعتبارات که در قالب این تفاهم‌نامه اختصاص یافته است، شتاب بیشتری گیرد.
استاندار فارس همچنین گفت: با توجه به گستردگی جنگل‌ها و مراتع در استان، ضرورت دارد اقدامات حفاظتی بیشتری بویژه برای پیشگیری از اطفای حریق در حوزه منابع طبیعی این استان انجام شود.
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز با ابراز خشنودی از این دیدار، استاندار استان فارس را دلسوز منابع‌طبیعی برشمرد و خاطرنشان کرد: استانداران، فرمانداران، دهیاری‌ها و شوراهای روستاها نشان دادند که یار و یاور منابع طبیعی هستند و منابع طبیعی بدون مشارکت مردم و توجه مسئولین قادر به حفاظت، احیا، و توسعه منابع طبیعی نیست.
بر اساس این گزارش، بهره گیری از مشارکت های مردمی و استفاده از توانمندی های جوامع محلی و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از بروز آتش سوزی در جنگل ها و مراتع بویژه در استان فارس از جمله موضوعاتی بود که طرفین در این نسشت روی آن تاکید داشته‌اند.