مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان لحظاتی قبل در گفت و گو با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها اعلام کرد که آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع در شهرستان های استان بویژه در شهرستان بهبهان مهار شده است اما نیروهای حفاظتی کماکان در منطقه حضور دارند.

علیرضا جمشیدیان گفت: آتش سوزی تنها در بهبهان رخ نداده است بلکه در اندیمشک و ایذه هم با آتش‌سوزی جنگل ها و مراتع مواجه بوده ایم اما بهبهان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.
این مسئول منابع طبیعی خوزستان منطقه خائیز، علمدار و تنگه تکاب را از جمله مناطقی در بهبهان برشمرد که به مدت دو روز درگیر آتش سوزی بوده‌اند که اکنون با کمک نیرو‌های امدادی، کوهنوردان، منابع طبیعی و بسیج این آتش مهار شده است.
وی گفت: گشت و مراقبت از سوی نیروهای منابع‌طبیعی و یگان حفاظت تا اطفای کامل حریق ادامه دارد زیرا بصورت ۱۰۰درصد نمی‌توان گفت که خطر رفع شده است.
جمشیدیان با بیان اینکه 16 هزار هکتار از جنگل‌های زاگرسی در شهرستان بهبهان وجود دارد خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از این جنگل ها از تاج پوشش زیر 25 درصد برخوردارند و بیشتر آتش‌سوزی‌ها در سطح مراتع اتفاق افتاده است.

به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان حریق بیشتر به کف عرصه‌های مرتعی خسارت زده و در نواحی که حریق اتفاق افتاده از درختان جنگلی پراکنده و بسیار کمی برخوردار بوده است.

وی اعلام کرد: پس از 72 ساعت کارشناسان منابع طبیعی استان برای برآورد خسارت عازم مناطق تحت حریق می‌شوند تا میزان خسارت را محاسبه و اعلام نمایند.