اولین جشنواره مردمی بادام کوهی با حضور نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مدیران کل منابع طبیعی، میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان کرمان و جمع کثیری از اقشار محتلف مردم و با هدف حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی استان کرمان، روز جمعه 24 خردادماه 1398 در منطقه گردشگری ندنوئیه بی بی حیات آغاز به کار کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان، در این مراسم مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری با بیان این مطلب که همه ساله جشنواره های مختلفی نظیر گردو، گل محمدی و ترخون در استان برگزار می شود، اما برای نخستین بار است که چنین جشنواره ای با مشارکت مردم و بخش خصوصی در زمینه بادام کوهی انجام شده است.

مهدی رجبی زاده افزود: در استان کرمان نزدیک به پانصد هزار هکتار عرصه بادام کوهی وجود دارد که ارزش بذر آن به صورت خام حدود چهارصد میلیارد تومان برآورد می شود و با فرآوری آن به حالت غیرآجیلی می توان ارزش هر کیلو بذر را به سه یا چهار برابر افزایش داد و این موضوع جدای از ارزش خاص گردشگری و زیبایی های طبیعی  وجود این گیاه در عرصه هاست .

رجبی زاده ابراز امیدواری نمود که جنبه های حفاظت از منابع طبیعی و جاذبه های گردشگری حاصل از آن در این طرح بخوبی مد نظر قرار گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز خرسندی از همت مجری این طرح بوم گردی و گردشگری، اجرای چنین جشنواره ای با حداقل بضاعت مالی و فراهم آوردن امکانات در حد توان را مایه فخر و مباهات دانست.

پور ابراهیمی اجرای این قبیل طرح ها را گام با ارزشی در جهت اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه عنوان کرد و افزود: این قبیل طرح ها مشارکت مردم را در حفظ، توسعه و احیاء عرصه های منابع طبیعی به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه از همراهی و مساعدت مدیران کل منابع طبیعی و میراث فرهنگی قدردانی نمود.

گفتنی است جشنواره مذکور با همراهی مردم از نقاط دور و نزدیک همراه بود و با اجرای برنامه های متنوع هنری  به پایان رسید.