رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آرادان از آغاز آزاد‌سازي مراتع ييلاقي شهرستان آرادان جهت چراي دام خبر داد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اميرحسين شاه حسيني گفت: مراتع ييلاقي شهرستان آرادان از 15 خرداد سال جاری جهت چراي دام دامداران آزاد گرديده و تا نیمه شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وي افزود: افزايش بارندگي‌هاي اخير در سطح استان، موجب افزايش پوشش گياهي گرديده است و خوشبختانه امسال کمبود علوفه‌اي وجود ندارد. همچنين با توجه به اين موضوع، احتمال حريق و آتش‌سوزي کاهش يافته است. هرچند که در اين خصوص، دامداران و مرتع‌داران تحت آموزش‌هاي لازم قرار گرفته‌اند و نيرو‌هاي يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آرادان به صورت شبانه‌روزي در حال کشيک و گشت مي‌باشند. 

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيز‌داري شهرستان آرادان اظهار داشتند؛ همزمان با آغاز فصل چراي دام‌ در مراتع ييلاقي اين شهرستان و به منظور حفظ پوشش گياهي و جلوگيري از تخريب عرصه‌هاي طبيعي، پروژه مديريت چرا و کنترل دام در سطح مراتع اين شهرستان نيز به مرحله اجرا درآمد. 

اميرحسين شاه‌حسيني ضمن بيان اينکه زندگي تعداد زيادي از خانوار روستايي و عشايري مستقيما به مراتع وابسته مي‌باشد، اضافه کرد: جهت حفظ اين موضوع و جلوگيري از تخريب مراتع و پوشش گياهي، با متخلفين به طرق قانوني برخورد خواهد شد.