مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از کشف ۱۵۰ اصله چوب آلات و هفت اصله گرده بنه قاچاق جنگلی توسط مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از ایرنا - شهامت هدایت روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این تعداد چوب آلات و گرده بنه قاچاق جنگلی توسط که توسط افراد سودجو وفرصت طلب با چهار دستگاه وانت نیسان از استان‌های همجوار وارد استان اردبیل شده بود، با هوشیاری و اقدام به موقع مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان نیر توقیف شد.

وی گفت: در این ارتباط چهار متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی استان معرفی شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بصورت شبانه روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق با متخلفان برخورد جدی خواهند کرد.

وی بیان کرد: حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه همگانی بوده و انتظار می‌رود مردم در این زمینه همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا از تخریب منابع طبیعی جلوگیری شود.

وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق هر گونه فرآورده‌های جنگلی و مرتعی توسط افراد سودجو و فرصت طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند.