رئیس سازمان جنگل ها،مراتع وآبخیزداری در جمع خیرین حوزه آبخیزداری  استان هرمزگان با قدردانی از اقدامات اداره کل منابع طبیعی استان در اجرای پروژه های آبخیزداری با مشارکت خیرین گفت:مجمع خیرین باعث ایجاد رقابت در سازه های آبخیزداری در استان هرمزگان شده است.
 

"خداکرم جلالی" گفت:استان هرمزگان به عنوان استانی الگوبرای سایر استان ها و پایلوت در اجرای طرح های آبخیزداری است و بایستی در سایر استان ها نیز مجمع خیرین آبخیزداری تشکیل شود.
جلالی افزود:اجرای پروژه های آبخیزداری،اصلی زیربنایی در روستاهاست و بایستی این فرهنگ ترویج یابد. تا اینکه باعث توسعه و عمران و آبادانی روستاها شود.
وی با اشاره به تاکیدات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری به رسیدگی به مناطق محروم و ترویج فرهنگ مدیریت جهادی گفت:بایستی آبخیزداری را محور توسعه پایدار روستاهای کشور قرار دهیم وزمینه مشارکت خیرین را نیز در این بخش فراهم کنیم.
جلالی گفت:ازپروژه های آبخیزداری اجرا شده با مشارکت خیرین در استان هرمزگان بازدید کردیم و از این استان برای کل کشور الگوگیری می کنیم تا اینکه خیرین را به سمت مشارکت در طرح های آبخیزداری بسیج کنیم.
معاون وزیر جهادکشاورزی با قدردانی از مجمع خیرین آبخیزداری هرمزگان گفت:این مجمع پیشتاز اجرای پروژه های آبخیزداری با مشارکت خیرین است که این اقدامات امری ارزشمند و معنوی است و ثواب آن قابل احصا نسیت و در واقع هزینه کردن در راه خدا، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.
 
 
جلالی با بیان اینکه حضور خیرین در اجرای پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری بعنوان عمل نیکوکارانه د رآبادانی و اعتلای کشور و رفع محرومیت ها بسیار موثر است ، افزود: مجمع خیرین آبخیزداری و منابع طبیعی در هرمزگان برای اولین بار در کشور راه اندازی شده است که می تواند منشا خیر و برکت برای این استان و بخصوص مناطق روستایی شود.
 وی با بیان اینکه گزارشی را از این بازدید واجرای پروژه های آبخیزداری توسط خیرین به مقام معظم رهبری ارائه می کنیم؛اظهار داشت بطور یقین رهبر معظم انقلاب هم این اقدام هرمزگان را تحسین خواهند کرد..زیرا کاری اثربخش در استان انجام شده است و ثواب زیادی هم دارد.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر به استان هرمزگان با استاندار این استان نیز  دیدار و گفت و گو کرد و از وی خواست ازخیرین آبخیزداراستان  حمایت ویژه داشته باشند.
جلالی گفت: با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی برای اجرای پروژه های عمران بایتسی مشارکت مردم وخیرین را در پروژه های مختلف از جمله آبخیزداری داشته باشیم .
استاندارهرمزگان نیز در دیدار رییس سازمان جنگل ها با بیان اینکه دو میلیارد و 300میلیون مترمکعب روآناب در استان داریم که فقط 700میلیون مترمکعب در استان ذخیره می شود و مابقی آن در دریا سرازیر می شود. یک میلیارد مترمکعب شور ومابقی شیرین است.
"جاسم جادری"گفت:با این اوصاف معتقد به اجرای پروژه های آبخیزداری هستیم و استقبال می کنیم و آنرا در راستای اقتصاد مقاومتی می دانیم.
جادری گفت:در هرمزگان ،خیرین در پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری و جاده سازی مشارکت گسترده ای دارند و تنها استان کشور هستیم که خیرین در این بخش ها مشارکت می کنند.
وی گفت:در صورت تفویض اختیارات بیشتر به استانداران و مدیران توسط دولت،آنها بیشتر می توانند با اختیارات لازم پروژه اجرا کنند.