خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز (شنبه) در حکمی ناصر حیدری پوری را جانشین پرویز گرشاسبی به عنوان معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان منصوب کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، ناصر حیدری پوری که این سمت را پذیرفته  از جنس منابع طبیعی است و پیش از این 6 سال مسئولیت معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی استان هرمزگان، مدت زمانی معاون طرح و برنامه و معاون امور اداری سازمان جنگل ها و پیش از این نیز رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان را بر عهده داشته  است.

معاون جدید آبخیزداری، مراتع و امور بیابان در مراسم معارفه خود گفت: با منابع طبیعی بیگانه نیستم و خوشحالم یک بار دیگر به خانه ام برگشته ام.

حیدری پوری تصریح کرد: معاونت آبخیزداری، مراتع و امور بیابان به جهت سطح و سطوح و تصمیم گیری از سایر حوزه‌ها بسیار گسترده تر است و ما کارها را در این معاونت با قوت پیش می بریم.

وی ابراز داشت: بدنبال اقتصادی کردن این حوزه هستیم تا بتوانیم جلب مشارکت حداکثری مردم را با تمایل بیشتری در طرح ها و پروژه های منابع طبیعی داشته باشیم.

وی گفت: بین فعالیت اجرایی منابع طبیعی با بخش موسسات علمی و تحقیقاتی گسست و شکاف زیادی ایجاد شده و ما بیابد به دنبال علمی کردن فعالیت ها نیز باشیم.

وی گفت: در جهت تجهیز منابع انسانی باید به علم و دانش و تخصص روی آوریم و برای علمی و اقتصادی کردن مراتع باید بیشتر تلاش کنبم.

وی احصاء تجربیات گذشته را بسیار مهم و تاثیر گذار خواند و یادآور شد طی 5،4 دهه گذشته تجربیات و فعالیت های خوبی صورت گرفته و بکار گیری این تجربیات در مدیریت دانش بسیار اثرگذار است.

حیدری پوری همچنین یادآور شد: وزیر جهاد کشاورزی نظرش بر تقویت فعالیت های آبخیزداری است و مایه مباهات است که وزیر در کمتر از دو ماه 4 بار به موضوع آبخیزداری اشاره داشته و اکنون یکی از 8 محور فعالیت های در دست اولویت دولت موضوع آبخیزداری است.

اگر تغییر و تحولات اتفاق نیفتد کار ها راکد می ماند

  پرویز گرشاسبی معاون سابق آبخیزداری، مراتع و امور بیابان در مراسم تودیع خود گفت: تغییر و تحولات برای هر مجموعه ای واجب و ضروری است و اگر اتفاق نیفتد قطعاً کارها راکد می ماند.

وی افزود: بنده به شخصه به تحول اعتقاد دارم و به نظر من سنوات مدیریتی نباید بیش از 4 سال به طول بینجامد. 

وی انجام پروژه های بین المللی را در ایران کاری اثر بخش و ارزشمند توصیف کرد و گفت: این پروژه ها در کشور مدل و خروجی خوبی داشته و سازمان جنگل ها باید همراهی کند تا این پروژه ها با قوت ادامه و استمرار پیدا کند.