رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: دولت امسال از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی به حوزه آبخیزداری و بیابان ‌زدایی اختصاص داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها از  ایرنا،  هاشم ولی پور مطلق روز یکشنبه در نخستین نشست خبری این سازمان در سال 1397 افزود: سال های گذشته در حوزه آب و خاک صرفه‌جویی و مدیریت مصرف وجود داشت اما در تولید، ذخیره و تعذیه بسترهای آب از نظر اعتباری دچار مشکل بودیم که امسال با تدبیر دولت و حمایت مجلس اعتبارات خوبی در این زمینه اختصاص یافت.

وی بیان کرد: سال گذشته 80 میلیون مترمکعب آب در سازه ‌های آبخیزداری از روان آب‌های استان ذخیره سازی شد و باید به این یقین رسید که تلاش در این حوزه جان استان را جلا می دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به شعار سال جدید با عنوان حمایت از کالای داخلی گفت: می‌ توان ادعا کرد در بخش کشاورزی 100 درصد تولیدات آن داخلی است.

وی بیابان ‌زدایی، موضوع ریزگردها و افزایش نفوذپذیری آب در زمین را از اولویت های جهاد کشاورزی در سال جاری اعلام و اظهار کرد: امسال تلاش داریم واگذاری حق بهره ‌برداری مراتع به اولویت افرادی که پروانه چرا دارند، صورت گیرد تا شاهد احیای مراتع باشیم.

ولی پور مطلق اظهار کرد: این استان از نظر اجرای طرح‌ های آبخیزداری و سازه‌ های بیابان ‌زدایی جزو پنج استان برتر کشور است لذا با تمام توان تلاش می‌ کنیم کشاورزان با مشکلی مواجه نشوند.