معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نخستین نشست هم اندیشی با معاونین و مدیران ستادی سازمان سال جدید را سال سربلندی برای مردم و منابع طبیعی آرزو کرد و گفت: اگر ما به معنای واقعی خوب باشیم قطعاً حال جامعه و به تبع آن حال منابع طبیعی خوب خواهد بود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مهندس خلیل آقایی عصر روز چهارشنبه در سالن اجتماعات سازمان جنگل ها افزود: لحظه ها و فرصت ها بسان برق و باد از کنارمان می گذرند و نکند روزی برسد که به اوقات گذشته غبطه بخوریم که می توانستیم خدمات بیشتری به مردم  ارائه کنیم و وظایف بهتری انجام دهیم اما انجامش نداده ایم.

 

آقایی با اشاره به اینکه بیشترین زمان و اوقات را در سازمان و در کنار هم سپری می کنیم افزود: سازمان جنگل ها مرکز رجوع مردم و اقشار مختلف مردم است و  اگر خوب باشیم و حال خوبی داشته باشیم قطعاً حال جامعه، مردم و ارباب رجوع هم خوب خواهد بود.

وی گفت: ما باید در نشست ها دنبال راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات مردم و منابع طبیعی باشیم زیرا مردم  از سازمان انتظار گره گشایی در کارها را دارند.

وی  همچنین یادآوری کرد: در سازمان جنگل ها باید همه احساس مسئولیت کنیم و در رفع مشکلات و موانع سازمانی مشارکت داشته باشیم تا شاهد خروجی های خوبی از منابع طبیعی باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در سازمان جنگل ها با بیان اینکه باید خوب کار کردن را  بارها تمرین کنیم تا آن را بخوبی یاد بگیریم، خواستار توجه بیشتر مدیران به نظرات کارشناسان و کارکنان شد و از  مدیران و معاونین خواست برای ارتقای سازمان منابع طبیعی  پیشنهادات و راهکارهای سازنده و اجرایی ارائه کنند.

همه کارکنان حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه خود بدانند

خلیل آقایی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: همه کارکنان در ستاد و اقصی نقاط کشور باید حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه خود بدانند و در نشست ها دنبال راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات مردم و منابع طبیعی باشند.

مسئول اول منابع طبیعی کشور تاکید کرد: فعالیت های ترویجی و مشارکتی در رأس فعالیت های ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری  قرار گیرد و نظارت بر طرح ها و پروژه های استانی باید توسط کارشناسان زبده ستادی انجام شود.

آقایی مؤسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع را پشتیبان و حامی سازمان جنگل ها خواند و خواستار ارتباط مستمر و عمیق با این موسسه شد.

مهندس آقایی اجرای پروژه های آبخیزداری در کشور را مهم و اساسی دانست و خاطر نشان کرد: اجرای این پروژه ها باید جامعیت داشته باشد و اثربخشی خود را در زندگی جامعه محلی نشان دهد.

رییس سازمان جنگل ها با بیان اینکه قاطعانه طرح تنفس جنگل های شمال را اجرا می کنیم افزود: طرح کاداستر جنگل های کشور را امسال در اولویت قرار می دهیم  و اعلام می کنیم متولی آمار مساحت جنگل ها، فقط سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود به 11هزار و پانصد هکتار مالچ پاشی در سه ماهه پایانی سال گذشته در استان خوزستان اشاره کرد و افزود: این حجم و گستره کار در تاریخ سازمان جنگل ها بی سابقه بوده است.

شایان ذکر است در این نشست برخی مدیران و کارشناسان از بخش های مختلف سازمانی نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه  برون رفت از تنگناها و مشکلات موجود در منابع طبیعی  ارائه کردند و رییس سازمان جنگل ها ضمن مثبت ارزیابی کردن این نظرات خواستار نشست هم اندیشی به مدت هر سه ماه یک باردر سازمان شده است.