با حکم رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور پیش از ظهر امروز ( چهارشنبه) در معاونت آبخیزداری، مراتع و امور بیابان ابوالقاسم حسین پور مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری شد.

حسین پور پیش از این  معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان هرمزگان بود و دو دهه در این حوزه  کار کرده است.

او در مراسم معارفه خود گفت: ابتدا حس غریبی داشتم و برایم سخت بود از همکاران استانی ام دل بکنم اما دیدم به مجموعه ای می آیم که همه از جنس خودم هستند و این موضوع نگرانی ام  را کمتر کرد.

وی دربخش دیگری گفت: در هیچ دوره ای آبخیزداری اینگونه مورد توجه مردم و مسئولین قرار نگرفته است و این به سختکوشی ما بر می گردد که چگونه از شرایط موجود و فرصت بدست آمده برای اعتلای منابع طبیعی بهره بگیریم.

 

ماه رمضان آمدم ، ماه رمضان رفتم

محمدعلی فتاحی اردکانی که جای خود را به حسین پور داده است گفت: در ماه رمضان سه سال قبل معارفه  و در ماه رمضان امسال تودیع شدم و این برایم تقارن خوبی بود.

وی از عشق و علاقه وافرش به آبخیزداری حرف زد  و آن را فرزند خودش قلمداد کرد.

فتاحی اردکانی همچنین گفته اینکه ممکن است تغییر برای برخی ها مقوله پیچیده و نگران کننده باشد اما خوشبختانه برایم بسبار سهل و آسان بوده است.

در ادامه مراسم معارفه مدیرکل جدید دفتر سیلاب و آبخوانداری، ناصر حیدری پوری معاون آبخیزداری ، مراتع و امور بیابان گفـت: تلاشم این بود که از مجموعه آبخیزداری یک نفر را حتماً انتخاب کنیم و در این رابطه با چند نفر از معاونین آبخیزداری ادارات کل منابع طبیعی استان ها که شاخص هم  بودند صحبت کردیم و نهایتاً به آقای حسین پور رسیدیم ، کسی که در آبخیزداری هرمزگان دست و دلش بکار بود و نقش کارآمدی داشت.

حیدری پوری اخلاق گرایی و وظیفه مندی را اصول و پایه کار در آبخیزداری دانست و گفت: سال جاری سالی خاص و پر کار در آبخیزداری است چون هم مردمان جوامع محلی و هم دولت و هم مسئولین روی این موضوع اتفاق نظر دارند.

بر اساس این گزارش حکم انتصاب ابوالقاسم حسین پور توسط ناصر حیدری پوری معاون آبخیزداری ، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها تقدیم مدیر جدید شد.