مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از تخصیص بیش از ۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای انجام عملیات آبخیزداری در مرحله نخست خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، شهامت هدایت گفت: بیش از 13 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای انجام عملیات آبخیزداری در مرحله نخست تخصیص یافت.
وی با اشاره به این که اجرای طرح عملیات آبخیزداری در سه مرحله آغاز شده است بیان کرد: اجرای این طرح نخست به طور رسمی در شهرستان‌های گرمی، مشگین‌شهر و پارس‌آباد آغاز شده و در ده روز آینده پروژه‌های دیگر در شهرستان‌های استان آغاز می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: عملیات سازه‌ای در این شهرستان‌ها در مجموع با چهار میلیارد تومان اعتبار آغاز شده و بی‌شک با بهره‌گیری از ظرفیت صندوق توسعه ملی در مرحله نخست تحویل داده خواهد شد.
وی گفت: مرحله دوم طرح عملیاتی این پروژه طی دو ماه آینده آغار می‌شود تا اعتبارات لازم در این زمینه اختصاص یابد و یک میلیارد تومان از اعتبارات استانی توسط استاندار اردبیل اختصاص یافته و یک میلیارد تومان نیز سازمان در مرحله دوم تخصیص می‌یابد که اعتبارات بیومکانیکی و تثبیت مالکیت هزینه می‌شود.