معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سیستان و بلوچستان از تخصیص 212 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عبدالله بامری گفت: با عنایات مقام معظم رهبری مبلغ 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی جهت اجرای طرح های آبخیزداری با هدف کاهش و کنترل سیل، تغذیه سفره های آب زیرزمینی، گسترش پوشش گیاهی و کاهش اثرات خشکسالی به سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اختصاص پیدا کرده که سهم استان سیستان و بلوچستان از این محل 212 میلیارد ریال می باشد.

وی ادامه داد: با اختصاص این رقم به بخش آبخیزداری استان جهت اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری امیدواریم قدم موثری جهت کاهش اثرات خشکسالی و طوفان های گردوغبار در استان برداریم.

بامری افزود: آیین کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی طرح های آبخیزداری در استان در روز پنج شنبه 15 شهریور با کلنگ زنی پروژه احداث بند خاکی تراکمی حوزه کورین دهو با حجم مخزن 153000 مترمکعب و اعتبار 30 میلیارد ریال در شهرستان زاهدان با حضور مسوولین استانی و شهرستانی به نمایندگی از پروژه های آبخیزداری سطح استان به زمین زده شد.