رییس کل دادگستری هرمزگان پس از بحث و بررسی در خصوص حفاظت از منابع طبیعی و پیشگیری از تصرفات و رفع تصرفات گفت: اهمیت و حساسیت در حفاظت و صیانت ازانفال در اداره کل منابع طبیعی هرمزگان قابل ستایش است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، در دیدار و جلسه‌ای با حضور رییس کل دادگستری هرمزگان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، معاون حفاظت اداره کل، رییس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی هرمزگان راهکارهای پیشگیری از تصرفات  و اطلاع رسانی به موقع  مورد بررسی قرار گرفت.
حجت الاسلام اکبری افزود: پرونده‌های حساس در منابع طبیعی به موقع پیگیری و اطلاع رسانی شود تا روند رسیدگی در مراحل مختلف با سرعت بیشتری صورت گیرد.
وی گفت: حوزه منابع طبیعی حوزه‌ای است که اگر صیانت نشود مورد هجوم قرار گرفته به همین دلیل حساسیت در این حوزه در مجموعه قضایی بالاست و رسیدگی به پرونده‌های این حوزه بدون هیچ محدودیت زمانی انجام می‌شود.
رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: همه باید در صیانت و حفاظت از این امانتی که در دست ماست به درستی انجام وظیفه کنیم تا عملکرد مناسب برای آیندگان الگو باشد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان نیز گفت: شهرستان‌های بندرعباس، جاسک، حاجی‌آباد، رودان و بندرخمیر جزو شهرستان‌های بحرانی در حوزه تصرف اراضی هستند که در 6 ماهه نخست سال جاری ۳۶۲ هکتار پیشگیری از تصرف داشته‌ایم.
امید ذاکری افزود: نقاط بحرانی استان شناسایی شده و اجرای منویات و توصیه‌های رهبری مبنی بر مبارزه به زمین خواری  و کوه خواری تاکنون منجر به این شده که در زمینه رفع تصرفات و دستگیری متخلفان بیش از 80 درصد از موفقیت‌های نسبت به سنوات گذشته داشته باشیم که مرهون همکاری دستگاه قضایی استان، دستگاه‌های نظارتی و نیروی انتظامی استان است.