رئیس منابع طبیعی شهرستان طارم از کشف و ضبط 39 تن قطعات چوب درختان جنگلی در شهرستان طارم در طی 9 ماه اخیر سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- ضیاء الدین حسنلو افزود: با توجه به وسعت زیاد و کوهستانی بودن اکثر مناطق شهرستان، همچنین نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم با انجام گشت های پیاپی، گاهاً شبانه روزی و همچنین همکاری و ایجاد ارتباط تنگاتنگ با اهالی روستا در خصوص قطع غیر مجاز اشجار انجام شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با اشاره به استقرار بخش قابل توجهی از جنگل های استان در این شهرستان اظهار کرد: وجود مناطق جنگلی در بسیاری از نقاط شهرستان طارم باعث ایجاد طمع در میان قاچاقچیان محصولات جنگلی شده و افراد سودجو با قطع اشجار جنگلی موجب تخریب های غیر قابل وصف و جبرانی در عرصه های ملی و جنگلی می‌گردند.

حسنلو خاطرنشان کرد: با روند فعلی قطع درختان در جنگل‌های شمال کشور و جنگل‌های حفاظتی و حمایتی سایر نقاط کشور در سال‌های آینده شاهد بروز سیل در شهرها و استان‌های سرسبز کشور خواهیم بود، علاوه بر اینکه کشور را از یک منبع مهم اقتصادی محروم می‌سازیم.